MSI: Szybki czy ładny? Po co wybierać, gdy można mieć oba

MSI: Szybki czy ładny? Po co wybierać, gdy można mieć oba

"MSIology: Technologia spotyka się z Estetyką" to hasło, z jakim MSI zaprezentowało serię nowych komputerów przenośnych, dla twórców i dla graczy. Producent postawił nie tylko na wydajność, ale również design i wrażenia estetyczne. Nowe komputery wyróżniają się przede wszystkim na tym właśnie polu. A ponieważ kupuje się oczami to niewykluczone, że będzie to klucz do sukcesu nowej serii. Jeżeli spośród całej masy podobnych laptopów jeden będzie ładniejszy, to według firmy nabywca z pewnością wybierze właśnie ten model.

Creator Z16

MSI: Szybki czy ładny? Po co wybierać, gdy można mieć oba

Creator Z16 łączy w sobie zaokrągloną i płynną formę z gładkimi krawędziami, czyli mówiąc wprost – stawia na uniwersalne, a nie ekstrawaganckie rozwiązania. To, co widać od razu to grubość nieprzekraczająca 16 mm. Sprzęt wyposażono w najnowszy procesor Intela 11. generacji oraz mobilną kartę graficzną z serii NVIDIA GeForce RTX 3060. Wraz z systemem chłodzenia z łopatkami wentylatorów (0,1 mm) - Cooler Boost Trinity+ firmy MSI, Creator Z16 renderuje animacje 3D o 40% szybciej niż produkty poprzedniej generacji. Zastosowana karta Wi-Fi zgodna ze standardem Wi-Fi 6E jest trzy razy szybsza niż Wi-Fi 5. Ekran zastosowany w tym modelu ma rozdzielczość QHD+ i proporcje 16:10 co poprawia komfort pracy z aplikacjami biurowymi i profesjonalnymi - mieści się na nim więcej treści. Każdy panel jest sprzętowo kalibrowany w fabryce po to, aby zapewnić 100% pokrycie przestrzeni barw DCI-P3 i minimalne niedoskonałości w odwzorowywaniu kolorów. Pomimo wagi 2,2 kg we wnętrzu zmieszczono akumulator 90 Wh z technologią szybkiego ładowania. Notebook posiada dwa porty USB 3.2 Gen2, oraz dwa Thunderbolt 4.

Creator 17 i Creator M16

MSI: Szybki czy ładny? Po co wybierać, gdy można mieć oba

Creator 17 mimo swoich rozmiarów waży mniej niż 2,5 kg, a jego grubość nie przekracza 21 mm. Znajdziemy tu 17,3-calowy ekran Mini LED o rozdzielczości 4K. Warto wspomnieć, że tego typu wyświetlacze charakteryzują się lepszym kontrastem (jasność do 1000 nitów) i głębią czerni od ekranów wykonanych w tradycyjnej technologii. Oprócz tego na pokładzie znajdziemy układ graficzny z rodziny RTX 3000. Creator M16 ma 16-calowy wyświetlacz o jasności 500 nitów, który jest o 66% jaśniejszy od paneli montowanych w większości innych laptopów. Ekran ten posiada również proporcje wynoszące 16:10, co daje użytkownikom o 11% większy obszar pracy. Wewnątrz tych urządzeń także umieszczono najnowsze procesory Intela 11. generacji z serii H, które przeszły ewolucję z 6- do 8-rdzeniowych układów.

Katana/Sword GF

MSI: Szybki czy ładny? Po co wybierać, gdy można mieć oba

We współpracy z Tsuyoshi Nagano, artystą znanym z dzieł sztuki tworzonych gier fabularnych RPG "Romance of the Three Kingdoms" i "Nobunaga&Ambition" powstały notebooki z serii Katana GF76 oraz GF66. Wyróżniają się podświetlaną czerwonym światłem, ergonomiczną, gamingową klawiaturą o skoku 1,7 mm i wydzielonym bloku numerycznym (także w wersji z 15-calowym ekranem). Notebooki Sword 17 i Sword 15 to propozycja dla graczy, którzy zamiast klasycznego czarnego koloru wolą całkowicie nowy kolor Clear-White. W tych modelach klawiatura podświetlana jest na niebiesko (Tech-Blue). Pozostała część specyfikacji jest identyczna jak w wypadku modeli Katana.

Pulse GL

Przy tworzeniu serii Pulse GL MSI współpracowało z Maartenem Verhoevenem światowym mistrzem w modelowaniu w programie Zbrush z 2018 roku. Wytrzymała obudowa ozdobiona jest laserowo grawerowanymi ornamentam. Tu także znalazła się wydzielona, niezależna klawiatura numeryczna.

GE Raider

Odświeżona linia GE Raider oprócz graficznego wyróżnika w postaci świetlnego paska otrzymała ekrany o ekstremalnie wysokich częstotliwościach odświeżania. Dla rozdzielczości Full HD jest to 360 Hz, a dla QHD 240 Hz. Te modele z punktu widzenia gracza praktycznie nie mają słabych punktów.

GP Leopard

To laptopy stworzone zarówno dla graczy jak i profesjonalistów, którzy potrzebują nieograniczonej mocy w przenośnym komputerze. Szybkie procesory, karty graficzne, sieciowe, dyski SSD. Tu nie ma czegoś takiego jak wąskie gardło.

GS Stealth

To seria dla graczy, którzy lubią lub potrzebują być w ruchu, a komputer wykorzystują też do pracy. Wydajne podzespoły i przede wszystkim pojemna bateria umożliwiają realizację tego zadania.

Choć wygląd ma znaczenie, to liczy się także wnętrze. Zaprezentowane laptopy wykorzystują szereg nowych rozwiązań technologicznych. Najnowsza generacja systemu chłodzenia pozwala na uzyskanie większego przepływu powietrza, co skutkuje niższą temperaturą pracy CPU i GPU przy maksymalnym obciążeniu. Oznacza to możliwość utrzymania wyższych zegarów i w konsekwencji wyższej wydajności (nie występuje efekt throttlingu - obniżania zegara, aby nie przegrzać sprzętu). Efekt ten uzyskano przeprojektowując system chłodzenia i wykorzystując ciepłowody o cieńszych o 33% ściankach. W cienkiej, niespełna 2,5-centymetrowej obudowie zmieszczono aż 6 ciepłowodów i 2 wentylatory. Wszystkie funkcje dotychczasowego oprogramowania narzędziowego zostały zintegrowane w zupełnie nowej, wspomaganej sztuczną inteligencją aplikacji MSI Center. MSI Center może teraz inteligentnie skonfigurować ustawienia zgodnie z preferencjami użytkownika, co sprawi, że system będzie działał z optymalną wydajnością.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI: Szybki czy ładny? Po co wybierać, gdy można mieć oba

 0