MSI szykuje kartę graficzną GeForce RTX 3070 dla fanów Godzilli

MSI szykuje kartę graficzną GeForce RTX 3070 dla fanów Godzilli

Są tu jacyś fani Króla Potworów? W takim razie mamy dla nich dobrą wiadomość, gdyż MSI Gaming nawiązało współpracę z Toho Co., aby stworzyć kartę graficzną z motywem Godzilli — MSI GeForce RTX 3070 SUPRIM SE x GODZILLA. Model ten został po raz pierwszy ujawniony przez portal VideoCardz, który twierdzi, że specyfikacja karty graficznej jest oparta na MSI RTX 3070 LHR SUPRIM SE (ten zadebiutował na rynku w ubiegłym miesiącu). Ten charakteryzuje się wyższą częstotliwością taktowania w trybie boost (do 1785 MHz) względem referenta, podwójnym 8-pinowym złączem zasilania, aktywnym ogranicznikiem kopania kryptowalut (LHR) i maksymalnym poborem mocy sięgającym 240 watów.

MSI Gaming nawiązało współpracę z Toho Co., aby stworzyć kartę graficzną z motywem Godzilli.

Karta graficzna SUPRIM x GODZILLA ma obudowę ze szczotkowanego aluminium, w czarno-czerwonej kolorystyce. Najciekawszym elementem wydaje się tu jednak backplate (wykonany w całości ze szczotkowanego aluminium), gdzie widzimy pomarańczowy płomień emanujący z grafiki prezentującej słynną przerośniętą jaszczurkę. Jest tu także logo Godzilla i dobrze znane smocze logo MSI Gaming. Fani gigantycznego filmowego potwora powinni być zadowoleni z tego projektu, któremu trudno odmówić oryginalności. Trudno się też dziwić, że to akurat MSI postanowiło stworzyć kartę graficzną z motywem Godzilli, ponieważ maskotka firmy nazywa się Dragon Lucky, a pierwszy film o słynnym potworze inspirowany był wydarzeniami z 1954 roku, kiedy to załoga japońskiej łodzi rybackiej Lucky Dragon 5 została skażona i zachorowała na skutek radiacji po amerykańskich próbach z bombą wodorową (o czym nie ostrzeżono rybaków). 

Godzilla to praktycznie kultowy już stwór kaiju, który ma rzesze fanów na całym świecie, pomimo że wywodzi się z japońskiej kultury. Film Gojira w reżyserii Ishirō Hondy wszedł do japońskich kin w 1954 roku. Dwa lata później amerykańscy widzowie poznali monumentalnego potwora filmowego, którego tytuł zmieniono na Godzilla, King of the Monsters! Od czasu premiery filmu pojawiło się trzydzieści pięć kolejnych filmów z tytułową postacią. Godzilla pojawiła się także w komiksach i animowanych serialach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI szykuje kartę graficzną GeForce RTX 3070 dla fanów Godzilli

 0