MSI szykuje nowe wersje RTX 4070 Ti SUPER. Jedna z nich to wariant z chłodzeniem typu blower

MSI szykuje nowe wersje RTX 4070 Ti SUPER. Jedna z nich to wariant z chłodzeniem typu blower

Jak donosi serwis VideoCardz, MSI zamierza powiększyć ilość swoich niereferencyjnych wersji karty GeForce RTX 4070 Ti SUPER. Firma szykuje się do wprowadzenia kolejnych dwóch modeli, z czego jeden to konstrukcja wykorzystująca chłodzenie typu blower.

RTX 4070 Ti SUPER Expert

Do niereferencyjnych kart graficznych od MSI dołączą kolejne dwa modele. Będą to wersje bazujące na niedawno wprowadzonym GeForce RTX 4070 Ti SUPER. Obecnie w ofercie MSI dostępnych jest łącznie 12 customowych modeli tej karty. Najwidoczniej to jednak nie wystarcza tajwańskiemu producentowi. 

Drugi z nadchodzących RTX 4070 Ti SUPER pojawi się w dobrze znanej wersji AERO

MSI RTX 4070 Ti SUPER Expert

Źródło: MSI/VideoCardz

Jednym z nowych modeli będzie RTX 4070 Ti SUPER w odsłonie MSI Expert. Serię tych kart wyróżnia przede wszystkim zastosowany układ chłodzenia. Tak jak wersja Founders Edition od NVIDII działa on w oparciu o dwa wentylatory działające w trybie push/pull, które umieszczono po przeciwległych stronach samej karty na różnych jej krańcach. Właśnie ze względu na tak charakterystyczne ich ułożenie, karty z linii MSI Expert posiadają perforowaną część obudowy, która dość mocno przypomina referencyjne wersje kart z rodziny NVIDIA Fermi.

RTX 4070 Ti SUPER AERO

Kolejny model, który pojawi się w ofercie MSI również nie należy do tych najbardziej klasycznych jeśli chodzi o chłodzenie. Drugi z nadchodzących RTX 4070 Ti SUPER pojawi się w dobrze znanej wersji AERO. Za aktywną część chłodzenia odpowiada w niej rzecz jasna pojedynczy wentylator promieniowy, który jak dobrze wiemy nie radzi sobie najlepiej z efektywnym odprowadzaniem ciepła i potrafi być naprawdę głośny. Niemniej jednak takie konstrukcje wciąż mają sens i pewną przewagę nad bardziej popularnym rozwiązaniem z wentylatorami osiowymi. Chodzi o sposób działania chłodzenia typu blower. W tym przypadku powietrze tłoczone jest przez radiator w kierunku perforowanego śledzia, a więc finalnie nagrzane powietrze ląduje poza obudową, na co oczywiście wpływa również zamknięta konstrukcja takich kart. W przypadku obudów z małą ilością miejsca lub komputerów, gdzie tuż obok siebie pracuje kilka kart graficznych takie chłodzenie może okazać się lepsze.

MSI RTX 4070 Ti SUPER Aero

Źródło: MSI/VideoCardz

Dodatkowo modele kart z chłodzeniem typu blower charakteryzują się z reguły mniejszymi rozmiarami od układów wykorzystujących wentylatory osiowe. Można więc zakładać, że zainteresowanie modelem RTX 4070 Ti SUPER AERO będą wykazywać nie gracze, a osoby potrzebujące GPU do zaawansowanych obliczeń na przykład związanych z AI.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI szykuje nowe wersje RTX 4070 Ti SUPER. Jedna z nich to wariant z chłodzeniem typu blower

 0