MSI TORX Fan 120 mm - wentylatory do obudów

MSI TORX Fan 120 mm - wentylatory do obudów

Firma MSI wkrótce rozszerzy swoje portfolio o wentylatory do obudów. Pierwszym i jak na razie jedynym ujawnionym modelem jest TORX FAN, korzystający z rozwiązań występujących na kartach grafiki z linii Gaming. 

Choć MSI od wielu lat trudni się przede wszystkim "wielkokalibrowym" sprzętem jak chociażby wspomniane już karty grafiki czy płyty główne, to jednak ostatnimi czasy producent ten zaczął eksperymentować z sektorem chłodzenia. W drugiej połowie ubiegłego roku na półkach sklepowych pojawił się cooler CORE FROZR L, przeznaczony dla wszystkich współczesnych procesorów AMD, jak również Intela. Urządzenie to najwyraźniej spotkało się z pozytywnym odbiorem konsumentów, bo oto zapowiedziano wprowadzenie do sprzedaży wentylatora. TORX Fan, bo taką nazwę nosi rzeczona jednostka, nie jest do końca nowym produktem - to po prostu wentylator chłodzenia CORE FROZR L, który teraz trafi do sprzedaży detalicznej. Jak sama nazwa wskazuje, wentylator korzysta z autorskiej techniki TORX wykorzystywanej w kartach grafiki z układem chłodzenia TwinFrozr VI, odpowiadającej za nietypowy kształt łopatek. 

MSI TORX Fan 120 mm to standardowy wentylator chłodzenia CORE FROZR L. Teraz jednostka trafi też do sprzedaży detalicznej jako samodzielny produkt. 

TORX Fan to jednostka typu osiowego o średnicy 120 mm i grubości 25 mm, cechująca się prędkością obrotową od 500 do 1800 obr./min, regulowaną dynamicznie za pomocą modulacji szerokości impulsu (PWM). Stąd też za podłączenie do płyty głównej odpowiada wtyczka 4-pin. Według producenta objętość powietrza tłoczonego w ciągu minuty wynosi szczytowo 71,27 CFM, natomiast poziom hałasu - 33,6 dBA. Z kolei żywotność oceniono na 150 000 godzin. Ponadto, TORX Fan posiada gumowe nakładki wokół gwintów montażowych, odpowiedzialne za minimalizację drgań. Docelowym przeznaczeniem prezentowanego wentylatora są oczywiście radiatory, a także chłodnice w układach LC. Niestety, cena nie została podana. Nie wiemy też, czy produkt w ogóle trafi do Polski. Dla przypomnienia - chłodzenie CORE FROZR L dostępne jest głównie w Stanach Zjednoczonych i wybranych krajach Europy Zachodniej. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI TORX Fan 120 mm - wentylatory do obudów

 0