MSI weźmie udział w akcji charytatywnej Gra Paczka

MSI weźmie udział w akcji charytatywnej Gra Paczka

W związku z trwającą pandemią koronawirusa w tym szeregu nałożonych ograniczeń nauka odbywa się aktualnie wyłącznie w formie zdalnej. Niestety nie wszyscy uczniowie nawet w dzisiejszych czasach mogą pozwolić sobie na dostęp do komputera lub internetu. Właśnie z powodu cyfrowego wykluczenia do życia powołano akcję charytatywną Gra Paczka, w której udział zapowiedziało MSI. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 14 do 17 maja i pojawią się na nim najpopularniejsi streamerzy w Polsce, którzy będą razem ze Szlachetną Paczką zbierać pieniądze na wykluczone cyfrowo dzieci, aby mogły uczestniczyć w lekcjach online, mieć kontakt z rówieśnikami i się rozwijać. Akcję Gra Paczka grą i zaangażowaniem swoich społeczności wesprą streamerzy, a także youtuberzy z LifeTube, JaRock, Gameset, Agencji Galaktus i Fantasy Expo!. Streamer MSI Bonnguś poprowadzi od środy specjalne streamy charytatywne, gdzie, będzie można wygrać gadżety oraz akcesoria MSI Gaming. Ogółem łączna wartość puli nagród przeznaczonej na konkursy sięgnie 50 tys. złotych. Transmisje zostaną przeprowadzone na kanale MSI na YouTube oraz na stronie Gra Paczka.

Nawet w dzisiejszych czasach nie brakuje dzieci walczących z wykluczeniem cyfrowym. To dla nich już od 14 maja zorganizowano akcję Gra Paczka, do której przyłącza się również MSI.

MSI weźmie udział w akcji charytatywnej Gra Paczka

Według badań PISA dotyczących sytuacji uczniów w wielu krajach, w Polsce nawet 70 tys. najmłodszych nie ma dostępu do komputera czy tabletu. Wprowadzenie nowego trybu nauczania w związku z pandemią COVID-19 unaoczniło skalę problemu. Tylko w Małopolsce połowa szkół zgłosiła kuratorium oświaty problemy z przeprowadzeniem nauczania zdalnego, które najczęściej związane są właśnie z wykluczeniem cyfrowym. Nowa rzeczywistość sprawia, że poziom potrzeb cyfrowych znacznie przewyższa możliwości wielu polskich rodzin. W takiej sytuacji wykluczenie cyfrowe dotyka już nie tylko najuboższych. Analizy dowodzą, że trudność współdzielenia z rodzeństwem i rodzicami sprzętu do edukacji czy pracy zdalnej ma 25 procent uczniów, co oznacza, iż w dobie zdalnej nauki aż milion dzieci w Polsce walczy z barierami cyfrowymi. Tego rodzaju wykluczenie to wykluczenie społeczne oznaczające także stały brak dostępu do kultury, rozrywki, wreszcie ograniczenie albo ucięcie relacji społecznych i problem, który w ocenie wielu nie zniknie wraz z końcem pandemii.

Należy wspomnieć, że podczas 18-stu edycji Szlachetnej Paczki do potrzebujących rodzin trafiło 7 500 komputerów. Bieda bardzo często powoduje także wykluczenie cyfrowe, dlatego rokrocznie darczyńcy Paczki zapewniają potrzebującym nie tylko produkty żywnościowe czy środki czystości, ale też potrzebny do nauki czy pracy sprzęt. W trakcie wydarzenia trwającego przez „długi” weekend od 14 do 17 maja będzie można wesprzeć dzieci z Akademii Przyszłości i Szlachetnej Paczki, które na co dzień nie mogą sobie pozwolić na obejrzenie streamu, ani w ogóle na jakąkolwiek aktywność w internecie – bo internetu lub sprzętu zwyczajnie nie mają. Jak zapewniają organizatorzy tuż po akcji Szlachetna Paczka przekaże sprzęt do 50 najbardziej potrzebujących dzieci z Akademii Przyszłości. Docelowo Szlachetna Paczka i jej partnerzy chcą dotrzeć do ponad 2 000 najmłodszych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI weźmie udział w akcji charytatywnej Gra Paczka

 0