MSI wprowadza do sprzedaży komputer VR w formie plecaka

MSI wprowadza do sprzedaży komputer VR w formie plecaka

Zaprezentowany we wrześniu na Tokyo Gane Show komputer MSI VR One w formie plecaka właśnie trafia na sklepowe półki. Dostępny będzie także w Europie.

MSI VR One to nowy komputer w formie plecaka, który właśnie trafia do sprzedaży. Po raz pierwszy został oficjalnie zaprezentowany we wrześniu w trakcie Tokyo Game Show. Dostępny będzie w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Australii, Chinach, na Tajwanie, a także w Europie.

Komputer waży 3,6 kg, co według producenta oznacza, że jest jednym z najlżejszych urządzeń tego typu na rynku. Poza tym ma 54 mm grubości. Wyposażony jest w akumulatory, które mają zapewniać maksymalnie do 1,5 godziny grania w gry VR.

We wnętrzu urządzenia znajdziemy między innymi procesor Intel Core i7-6820HK oraz kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1060 z 6 GB pamięci GDDR5. W lepszej konfiguracji można zamówić wariant z kartą GeForce GTX 1070 8 GB. Pozostała specyfikacja MSI VR One to 16 GB pamięci DDR4 (2 x 8 GB), dyski SSD M.2 PCIe NWMe o pojemności 256 lub 512 GB oraz dual-band Killer AC WiFi.

MSI VR One ma kompletny zestaw portów, umieszczonych na szczycie urządzenia. Są to: HDMI, Mini DisplayPort, Thunderbolt 3, cztery USB 3.0, słuchawkowe i mikrofonowe mini-jack 3,5 mm, a także zasilania, które jest kompatybilne z HTC Vive. W zestawie z komputerem producent daje kable HDMI i USB 3.0 oraz przewód 12 V. Pełne wymiary urządzenia to 292 x 409 x 54 mm. PC działa na systemie operacyjnym Windows 10 Pro.

MSI zapewnia, że komputer pozostanie na tyle chłodny, że nie będzie nieprzyjemnie ogrzewać pleców w trakcie gry. Ma być też tak cichy, że nie usłyszymy go w trakcie rozgrywki. Producent zapewnia, że generowany przez PC-ta hałas będzie na poziomie około 40 dBA. W sprzedaży dostępna ma być także ładowarka oraz dodatkowe akumulatory, które wydłużą czas działania urządzenia.

MSI VR One trafił już do sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Wersja z kartą graficzną GTX 1060 kosztuje 1899 funtów brytyjskich. Wariant z GTX 1070 to wydatek rzędu 2199 funtów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI wprowadza do sprzedaży komputer VR w formie plecaka

 0