MSI wprowadza na rynek nową serię płyt głównych z rodziny B550

MSI wprowadza na rynek nową serię płyt głównych z rodziny B550

Firma MSI wprowadza na rynek nową serię płyty głównych z rodziny B550. „Obecnie zaobserwować można ze strony użytkowników rosnące zapotrzebowanie na elastyczne systemy, które lepiej niż kiedykolwiek wcześniej sprawdzą się w wielu różnorodnych zastosowaniach, począwszy od gamingu po zadania związane z tworzenie treści”, powiedział Chris Kilburn, wiceprezes i dyrektor generalny działu podzespołów w firmie AMD. „Firma AMD ma teraz możliwość dostarczenia szerokiemu gronu użytkowników niezwykłej mocy obliczeniowej trzeciej generacji desktopowych procesorów z serii AMD Ryzen™ i wsparcia dla standardu PCIe® 4.0 oferowanego przez najnowszy chipset AMD B550. Dzięki szerokiej linii platform oferowanych przez naszego partnera, firmę MSI, AMD jest pewna, że nowa platforma B550 zapewni elastyczność i moc niespotykaną dotąd w dominujących na rynku mainstreamowych komputerach”, dodaje.

Wszystkie płyty główne z serii MSI B550 obsługują standard Lightning Gen 4, w tym magistralę PCIe i złącza M.2 zgodne z technologią najnowszej generacji.

Wszystkie płyty główne z serii MSI B550 obsługują standard Lightning Gen 4, w tym magistralę PCIe i złącza M.2 zgodne z technologią najnowszej generacji. Ponadto charakteryzują się ulepszoną konstrukcją systemu chłodzenia, która poprawia odprowadzanie ciepła z systemu wyposażonego w trzeciej generacji procesory Ryzen. Dodatkowo usprawniające transport ciepła podkładki termiczne o współczynniku przewodzenia ciepła 7W/mK do radiatorów znajdujących się na tranzystorach mocy MOS oraz płytka drukowana z dwoma uncjami umieszczonej wielowarstwowo w strukturze laminatu PCB grubych warstw miedzi (tzw. wielowarstwowy obwód drukowany z grubymi warstwami folii miedzianej; ang. thickened copper) zapewnią wspólnie lepszy efekt rozpraszania ciepła i niższą temperaturę pracy. Co więcej, wszystkie płyty główne z serii B550 obsługują taśmy podświetleniowe z adresowalnymi diodami RGB LED (na płycie znajduje się złącze zgodne ze standardem JRAINBOW), które pozwalają graczom i użytkownikom w łatwy sposób ozdobić system komputer milionami kolorów i różnymi efektami animacji LED.

Wszystkie płyty główne z serii B550 wyposażone są także w przednie złącze USB Type-C, co pozwala użytkownikom na wygodne podłączanie do komputera najnowszych urządzeń USB. Ponadto, przednie złącze USB Type-C jest kompatybilne nie tylko z obudowami MSI PC, ale również innymi markami obudów. Przycisk Flash BIOS zapewnia z kolei najprostszy sposób na sflashowanie BIOS-u. Wystarczy tylko podłączony zasilacz, aby sflashować BIOS w kilku krokach – nie potrzeba do tego ani zainstalowanego procesora, ani pamięci, ani też zainstalowanej karty graficznej. Zoptymalizowana przez MSI funkcja ClearCMOS pomaga szybko i bez problemu przywrócić ustawienia BIOS-u do wartości domyślnych.

MPG B550 GAMING CARBON WIFI

Model MPG B550 GAMING CARBON WIFI zainspirowany koncepcją sportowych supersamochów o niezwykłym wyglądzie. Agresywny, 12+2+1-fazowy system zasilania ze zdublowanym modułem regulatora VRM zapewnia prezycje dostarczenia mocy, która niezbędna jest do zapewnienia wysokich osiągów. Ulepszony, zmodernizowany system chłodzenia z takimi rozwiązaniami, jak aluminiowa osłona z dodatkowo usprawniającymi transport ciepła podkładki termiczne o współczynniku przewodzenia ciepła 7W/mK, 6-warstwowa płytka drukowana z dwoma uncjami umieszczonej wielowarstwowo w strukturze laminatu płytki drukowanej grubymi warstwami miedzi oraz dwie specjalnie zaprojektowane osłony M.2 Shield Frozr, zapewnią wspólnie najlepszy efekt rozpraszania ciepła i niższą temperaturę pracy. Karty sieciowe zgodne ze przewodowym standardem 2.5G LAN i bezprzewodowym Wi-Fi 6 AX zapewniają z kolei lepsze, szybsze i bardziej stabilne połączenie z siecią. Inne zaimplementowane, zaawansowane technologie i rozwiązania, takie jak zainstalowane fabrycznie osłony złączy We/Wy, przednie złącze Type-C oraz przycisk Flash BIOS, zwiększają wydajność, wygodę użytkowania i zapewniają lepsze wrażenia podczas gry.

MPG B550I GAMING EDGE WIFI

Zaprojektowana płyta w formacie mini-ITX wyposażona jest w 8+2+1-fazowy system zasilania klasy premium. Model MPG B550I GAMING EDGE WIFI wyposażony jest w osłony M.2 Shield Frozr z radiatorem Frozr Heatsink, na którym zamontowano wentylator z dwurzędowym łożyskiem kulkowym i korzysta z technologii Zero Frozr, które to pozwalają na poprawę odprowadzania ciepła z napędów M.2. Najnowszy standard HDMI 2.1 współpracuje z wyświetlaczami 4K o rozdzielczości do 4096x2160@60Hz, zapewniając tym samym najbardziej wciągające graficzne wrażenia. Płytę główna mini-ITX wyposażono również w przednie złącze Type-C, które jest kompatybilne z najnowszymi obudowami PC.

MAG B550 TOMAHAWK

Wojskowy, klasyczny styl podkreśla mocną, stabilną konstrukcję. MAG B550 TOMAHAWK oferuje podstawowe parametry techniczne i funkcje, które niezbędne są dla mainstreamowych produktów. Dwie karty sieciowe, 2.5G LAN i Gigabit LAN, zapewniają zarówno szybki dostęp do Internetu, jak i Internetu. Wydłużona i ulepszona konstrukcja radiatora Extended Heatsink, dwa złącza M.2 zgodne z systemem M.2 Shield Frozr oraz płytka drukowana z dwoma uncjami umieszczonej wielowarstwowo w strukturze laminatu grubymi warstwami miedzi, zwiększają sprawność odprowadzania ciepła. Inne funkcje i rozwiązania, takie jak przycisk Flash BIOS, fabrycznie zainstalowane osłony złączy We/Wy oraz przedni port Type-C, zapewniają graczom zacznie większą wygodę.

MAG B550M MORTAR WIFI / MAG B550M MORTAR

Seria MORTAR to kultowe płyty główne w formacie Micro-ATX przeznaczone dla graczy. Wygląd płyty MAG B550M MORTAR WIFI bazuje na srebrnej koncepcji kolorystycznej, a MAG B550M MORTAR charakteryzuje się czystą, wojskową zielenią i 8+2+1-fazowym systemem zasilania Duet Rail. Oba urządzenia wyposażono w radiatory  Extended Heatsink,  płytkę drukowaną z dwoma uncjami umieszczonej wielowarstwowo w strukturze laminatu grubymi warstwami miedzi i systemem M.2 Shield Frozr, dzięki czemu w znaczący sposób usprawniono odprowadzanie ciepła. MAG B550M MORTAR WIFI wyposażona jest w najnowszy, bezprzewodowy moduł sieciowy Wi-Fi 6 AX, który pozwala na transmisję danych z szybkością do 2400 Mbit/s.

Płyty główne z serii PRO

Seria PRO zapewnia użytkownikom inteligentnie środowisko pracy. Model B550-A PRO zgodny jest z najnowszym standardem Lightning Gen 4, zarówno w wypadku gniazda PCIe jak i złącza M.2. Plytę wyposażony w cyfrowy, 10+2+1-fazowy moduł regulatora PWM z systemem zasilania Duet Rail Power System , który zapewnia stabilne dostarczanie mocy. Radiator Extended Heatsink, system M.2 Shield Frozr oraz płytka drukowana z dwoma uncjami umieszczonej wielowarstwowo w strukturze laminatu grubymi warstwami miedzi pozwalają uzyskać znacznie lepszy efektów rozpraszania ciepła.

Płyty główne MSI z rodziny B550:

 • MPG B550 GAMING CARBON WIFI
 • MPG B550 GAMING EDGE WIFI
 • MPG B550I GAMING EDGE WIFI
 • MPG B550 GAMING PLUS
 • MAG B550 TOMAHAWK
 • MAG B550M MORTAR WIFI
 • MAG B550M MORTAR
 • MAG B550 BAZOOKA
 • B550-A PRO
 • B550M PRO-VDH WIFI
 • Więcej informacji można znaleźć na stronie na stronie producenta.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI wprowadza na rynek nową serię płyt głównych z rodziny B550

 0