MSI X370 XPower Gaming Titanium – nowa płyta AM4 dla graczy

MSI X370 XPower Gaming Titanium – nowa płyta AM4 dla graczy

Na targach CES 2017 w Las Vegas MSI zaprezentowało flagowy model płyty głównej z podstawką AM4. MSI X370 XPower Gaming Titanium to propozycja dla graczy.

Nowa płyta główna MSI X370 XPower Gaming Titanium wykorzystuje najnowszy i najmocniejszy chipset AMD, czyli X370 oraz podstawkę AM4. Tym samym jest to model, który będzie współpracować zarówno z procesorami AMD Ryzen, jak i APU siódmej generacji.

Na płycie głównej producent umieścił cztery sloty pamięci RAM DDR4 oraz dwa sloty PCI-Express 3.0 x16, które razem działają w trybie x8. Przyda się to przede wszystkim przy konfiguracjach z dwiema kartami graficznymi w Nvidia SLI lub AMD CrossFire. Na biało-srebrnym laminacie znajduje się jeszcze trzeci slot PCI-Express 3.0 x16, ale może on działać maksymalnie w trybie x4. Poza tym jest podpięty do kontrolera X370.

Płyta wyposażona jest w 10-fazową sekcję zasilania VRM. Ma 24-pinowe złącze ATX, 8-pinowe EPS, 4-pinowe ATX, a także 6-pinowe PCIe, którego można użyć jako dodatkowe zasilanie przy konfiguracjach z dwiema, podkręconymi kartami graficznymi. Jeśli chodzi o dyski, to MSI X370 XPower Gaming Titanium pozwala na podłączenie: dwóch napędów M.2 32 Gb/s, jednego U.2 32 Gb/s oraz sześciu SATA 6 Gb/s (z tego dwa są połączone bezpośrednio z procesorem).

Poza tym płyta główna obsługuje do czterech złączy USB 3.1 (w tym także USB-C) oraz osiem USB 3.0. Nie brakuje także systemu audio HD 7.1 oraz Gigabit Ethernet Intela lub Qualcomm Killer. Cena nie jest jeszcze znana.

MSI X370 XPower Gaming Titanium

Komentarze


Ładuję...