MSI Z270 Gaming Plus - cenowo przystępna płyta dla graczy

MSI Z270 Gaming Plus - cenowo przystępna płyta dla graczy

MSI rozszerza ofertę płyt dla procesorów Intel Skylake oraz Kaby Lake o oparty na układzie logiki Z270 model Gaming Plus. Rzeczona konstrukcja, jak sama nazwa wskazuje, dedykowana jest graczom i co kluczowe, powinna kosztować mniej od dostępnej aktualnie podserii "M".

Podstawę MSI Z270 Gaming Plus stanowi lekko zwężony laminat w formacie ATX, co oznacza, że płytę w obudowie przykręca się na sześć, nie zaś dziewięć śrub. Laminat ten polakierowano na głęboko czarny kolor - a to powinno spodobać się entuzjastom moddingu. Jak nietrudno się domyślić, nowość została wyposażona w socket LGA 1151, w którego bezpośrednim sąsiedztwie znajdziemy również sześciofazową sekcję zasilania (4+2) oraz cztery sloty DIMM DDR4 mogące obsłużyć do 64 GB pamięci w standardzie DDR4-3800. Choć na płytce drukowanej widnieją dwa pełnowymiarowe złącza PCI-Express 3.0, MSI Z270 Gaming Plus nie wspiera multi-GPU. Wynika to z faktu, że tylko pierwszy slot oferuje wszystkie 16 linii sygnałowych, podczas gdy drugie PCIe działa z czterokrotną prędkością. Co prawda AMD CrossFire w teorii powinno ruszyć przy takiej konfiguracji, to jednak producent nie deklaruje oficjalnie kompatybilności. Ponadto, prezentowana płyta posiada cztery sloty PCIe x1.

MSI Z270 Gaming Plus oferuje dość podstawowe funkcje, ale szczerze powiedziawszy powinna zaspokoić potrzeby większości graczy. 

Przechodząc do magazynowania danych, inżynierowie zadbali o interfejs M.2 kompatybilny z technologią Intel Optane, a także sześć portów SATA 6 Gb/s wyprowadzonych bezpośrednio z chipsetu. Z kolei na panel I/O składają się kolejno: port komunikacyjny PS/2, dwa USB 2.0, DVI-D, D-Sub (VGA), HDMI 2.0a, cztery USB 3.1, Ethernet i sześć audio Jack 3,5 mm. Te ostatnie współpracują ze zintegrowanym układem dźwiękowym Realtek ALC892 i posiadają pozłacane styki chroniące przed utlenianiem. Co istotne, MSI Z270 Gaming Plus oferuje także możliwość podłączenia aż ośmiu USB do panelu przedniego obudowy, w tym połowy w najnowszym standardzie 3.1. Jeśli zaś chodzi o funkcje dedykowane stricte graczom, to MSI przewidziało kartę sieciową wspierającą priorytetowanie pakietów i pakiet czerwonych diod LED. Dodatki są zatem dość podstawowe, niemniej należy pamiętać o chęci utrzymania możliwie atrakcyjnej ceny. Fakt faktem dokładnej sumy nie podano, ale przekroczenie progu 650 zł można uznać za mało prawdopodobne w kontekście kosztującej niewiele więcej, jednak wyraźnie lepiej wyposażonej MSI Z270 Gaming M3. 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI Z270 Gaming Plus - cenowo przystępna płyta dla graczy

 0