MSI zapowiada wieloplatformowe pady Force GC30 i GC20

MSI zapowiada wieloplatformowe pady Force GC30 i GC20

MSI, podobnie jak wielu innych konkurentów kojarzonych głównie ze hardwarem PC, coraz mocniej stawia na gamingowe akcesoria, jak klawiatury, myszki czy headsety. Teraz z kolei tajwański producent postanowił rozszerzyć swoją ofertę o w tym segmencie o muliplatofrmowe kontrolery Force GC30 i GC20.

Oba urządzenia pod względem designu dość mocno przypominają pady od Xboxa, szczególnie jeśli porównamy ich kształt, przyciski czy skośne rozmieszczenie gałek. To co stanowić ma jednak o wyjątkowości propozycji MSI, to wsparcie dla wielu platform. Co prawda nie poznaliśmy jeszcze wszystkich szczegółów w tym zakresie, ale firma chwali się, że ich pady działać będą z Windowsem, Androidem i popularnymi konsolami do gier (zakładamy, że chodzi o Xbox One i PS4). Jeśli zaś chodzi o główne różnice pomiędzy zaprezentowanymi modelami, to GC30 działać może zarówno bezprzewodowo, jak i przewodowo, natomiast GC20 ograniczono do pracy na kablu.

Nowe kontrolery od MSI stawiają na sprawdzoną i lubianą konstrukcję w stylu padów od Xboxa, ale wyróżniąc mają się zdecydowanie szerszą kompatybilnością

W obu przypadkach otrzymujemy jednak wymienne metalowe nasadki na d-pada, które mogą lepiej sprawdzać się w niektórych gatunkach gier. Poza tym, każdy pad posiada podwójny silniczek zapewniający obsługę wibracji oraz gumowane powierzchnie na bokach zapewniające lepszy chwyt. Warto też zwrócić uwagę na bumpery i spusty, których nieregularna powierzchnia także poprawiać ma użytkowanie tych przycisków. Wciąż nie znamy jednak ceny i daty premiery tych kontrolerów i producent zdradził jedynie, że oczekiwać możemy ich na sklepowych półkach jeszcze w czwartym kwartale bieżącego roku. Jeśli cena okaże się przyzwoita, a pady rzeczywiście pozwolą nam na zabawę z wszystkimi popularnymi platformami, to nowe produkty MSI mogą okazać się hitem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI zapowiada wieloplatformowe pady Force GC30 i GC20

 0