MSI źródłem nowego przecieku na temat 6-rdzeniowego układu Coffee Lake

MSI źródłem nowego przecieku na temat 6-rdzeniowego układu Coffee Lake

W zeszłym tygodniu w sieci pojawiły się przecieki odnośnie 6-rdzeniowych procesorów Intel Core ósmej generacji, znanej jako Coffee Lake. Za sprawą firmy MSI w bazie danych benchmarku Geekbench pojawiły się nowe wpisy zawierające nadchodzące układy Niebieskich.

Mowa tu o 6-rdzeniowym procesorze Core i7, który oferować będzie 12 wątków, 1,5 MB pamięci podręcznej L2 i 12 MB pamięci cache trzeciego poziomu. Częstotliwość taktowania wynosi w tym przypadku 3,19 GHz i zakładać można, że wartość ta tyczy się bazowej prędkości, która wzrośnie w trybie Boost. Poza tym, mamy tu do czynienia z próbką inżynieryjną, więc w finalnej wersji spodziewać można się nieco wyższego taktowania. Warto też przypomnieć, że poprzedni przeciek wskazywał także na drugi 6-rdzeniowy układ o prędkości 3,5 GHz i 4,2 GHz w trybi Boost, więc oczekiwać możemy przynajmniej dwóch modeli z taką ilością rdzeni. Poza tym, układy te będą kompatybilne z podstawką LGA 1151, co oznacza, że najprawdopodobniej doczekają się wsparcia ze strony płyt głównych z serii 200.

Kolejne przecieki na temat 6-rdzeniowego procesora Intela dla Kowalskiego wskazują, że spodziewać możemy się solidnej wydajności na poziomie odpowiednika AMD z rodziny Ryzen 5

Źródłem najnowszych przecieków jest MSI i zapewne ktoś zapomniał rozłączyć się z Internetem w trakcie przeprowadzania testów w popularnym benchmarku. 6-rdzeniowy procesor Coffee Lake uzyskał tu wynik 4619 pkt. w teście jednordzeniowym i 20828 w wielordzeniowym. Dla porównania Ryzen 5 1600X od AMD uzyskuje w tym samym teście odpowiednio 4574 pkt. i 20769 pkt., więc ich wyniki są bardzo zbliżone. Spodziewać można się, że finalna wersja układu Intela może wyraźnie prześcignąć czerwonego konkurenta, tym bardziej, że oczekiwać można, iż zapewni on także lepszy potencjał podkręcania. Warto jednak poczekać z wyrokowaniem do premiery nowej serii Niebieskich i porównania obu 6-rdzeniowych procesorów w bezpośrednim starciu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: MSI źródłem nowego przecieku na temat 6-rdzeniowego układu Coffee Lake

 0