Music: Not Impossible - gadżet umożliwiający słuchanie muzyki przez skórę

Music: Not Impossible - gadżet umożliwiający słuchanie muzyki przez skórę

We wrześniu podczas koncertu, który odbył się w Bunkhouse Saloon w Las Vegas, zgromadziło się 200 fanów muzyki. I nie byłoby w tym zapewne nic dziwnego, gdyby nie fakt, że podczas tego prywatnego wydarzenia przetestowano technologię pozwalającą zarówno osobom niesłyszącym, jak i słyszącym, odczuwać atmosferę muzyczną oraz wibracje bezpośrednio na ich skórze. W zestawie Music: Not Impossible (M:NI) znajdziemy dwie zasilane bateriami opaski na rękę, dwie opaski na kostki, a także uprząż umieszczaną na plecach. Jak to działa? Otóż technologia wysyła impulsy elektryczne według gustu muzycznego użytkownika. Gadżet przetestowano właśnie na wspomnianym koncercie, a obiektem badań było kilka niesłyszących osób - podobno zestaw spotkał się z zainteresowaniem takich artystów jak Lady Gaga czy Hans Zimmer.

Gadżet Music: Not Impossible pozwala poczuć doznania płynące z muzyki bezpośrednio na skórze.

Music: Not Impossible - gadżet umożliwiający słuchanie muzyki przez skórę

Daniel Belquer, dyrektor ds. Technologii w laboratorium Not Impossible, stwierdził, że swoim produktem nie starają się zastąpić tradycyjnej muzyki, a zapewnić pewne wrażenia z nią związane, czyli dostarczyć coś, co jest do tej muzyki w jakimś stopniu podobne. Ponadto w jego ocenie nie jest to zupełnie świeża technologia, a raczej nowa forma wyrazu, przez skórę, ponieważ system wykorzystuje zmiany intensywności oraz amplitud, aby dostarczyć wibracje wprost na nią. Eberling przyznał, że wpadł na pomysł stworzenia M:NI, gdy zauważył paru niesłyszących gitarzystów ustawiających się przed głośnikami w celu lepszego wchłaniania wibracji. Ten widok zmusił go do przemyśleń odnośnie braku odpowiedniego doznania muzyki podczas koncertów u tego typu ludzi.

Pomysłodawca zaczął się zastanawiać, czy istnieje jakaś szansa na ominięcie uszu i dostarczenie doświadczenia płynącego z muzyki wprost do mózgu danej osoby. Oczywiście miną długie lata, nim uda się to osiągnąć, o ile w ogóle. Tymczasem prototyp M:NI na ten moment wydaje się ciekawym pomysłem, mogącym w jakimś stopniu pomóc osobom niesłyszącym zwyczajnie poczuć muzykę, a także stanowić ciekawe rozwiązanie dla fanów dźwięków, chcących poznać nową definicję gęsiej skórki. Warto podkreślić, że obecnie gadżet jest w fazie testów, dlatego też jego wygląd nie zachęca do użytku, aczkolwiek w finalnej wersji, o ile w ogóle kiedyś trafi do sklepów, będzie się prezentować się inaczej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Music: Not Impossible - gadżet umożliwiający słuchanie muzyki przez skórę

 0