Wszystko wskazuje na to, że Elon Musk szykuje kolejny technologiczny hit - i nie brakuje w nim ironii. Firma xAI, należąca do miliardera, złożyła oficjalny wniosek o rejestrację znaku towarowego "MacroHard", co może być wyraźnym sygnałem startu nowego przedsięwzięcia AI.
Zgłoszenie zostało zarejestrowane w amerykańskim Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych (USPTO) 1 sierpnia 2025 roku, a opłata wyniosła 2300 dolarów. Sam Musk wielokrotnie używał określenia „MacroHard” na platformie X, sugerując, że może to być nazwa kolejnego projektu. Nazwa wydaje się nieprzypadkowa - stanowi odwrotność słowa „Microsoft”, co w kontekście długoletniego konfliktu Muska z Billem Gatesem i jego firmą może mieć wymiar symboliczny.
xAI rejestruje nazwę MacroHard
Spekuluje się, że MacroHard mogłoby stać się nową platformą wieloagentowego AI, w której sztuczna inteligencja Grok od xAI tworzyłaby tysiące agentów specjalizujących się np. w programowaniu czy generowaniu wideo.
I took Grok 4 for a spin this weekend to build this game prototype.
— Danny Limanseta (@DannyLimanseta) July 13, 2025
I used SuperGrok Chat to generate the initial game prototype and then brought it over to Cursor to continue coding with Grok 4 MAX.
Grok 4 in Cursor is like a no-nonsense agent. Doesn't speak much, but… pic.twitter.com/wyib2vRvsd
Musk od dawna krytykuje Microsoft oraz OpenAI – firmę, którą sam współtworzył, a z której ideologicznym kierunkiem od dawna się nie zgadza. Zarejestrowanie MacroHard może być więc nie tylko początkiem nowego przedsięwzięcia, ale też kolejnym rozdziałem technologicznej rywalizacji.
Czy MacroHard stanie się realną konkurencją dla gigantów AI? Na oficjalne potwierdzenie musimy jeszcze poczekać, ale znając Muska, nazwa to dopiero początek.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Musk trolluje Microsoft. Chce nazwać nową firmę MacroHard