Myjnia pokonała Teslę Cybertruck. Samochód potrzebował 5-godzinnego restartu

Myjnia pokonała Teslę Cybertruck. Samochód potrzebował 5-godzinnego restartu

Po zaledwie kilku miesiącach od zakupu i przejechaniu kilku tysięcy mil, użytkownik TikToka pod nazwą @captian.ad podzielił się niezwykłym doświadczeniem z jego Teslą Cybertruck, która na kilka godzin zamieniła się w cegłę na kołach.

Po zabraniu swojej ciężarówki na plażę i zatrzymaniu się na myjni samochodowej, aby ją wyczyścić, zaparkował ją w garażu, gdzie auto całkowicie przestało działać. Ekran, który obsługuje wszystkie funkcje ciężarówki, stał się czarny i nie reagował w ogóle, nawet po wykonaniu fabrycznej procedury restartu. Po awarii ciężarówki Tesla Cybertruck, użytkownik podjął kolejną próbę ponownego uruchomienia pojazdu, zgłaszając problem do firmy Tesla. Jak się okazało, rozwiązanie tego problemu było bardziej złożone niż przewidywano.

Po skorzystaniu z myjni samochodowej Tesla Cybertruck przestała działać. Konieczny był całkowity restart systemu, który trwa ponad 5 godzin. Wizyta na myjni może również unieważnić gwarancję.

Kierowca złożył wniosek do Tesli o pomoc w ponownym uruchomieniu ciężarówki i postanowił pójść spać, licząc na to, że rano problem zostanie rozwiązany. Następnego dnia rano samochód w większości odzyskał sprawność. Okazało się, że aby uruchomić pojazd, konieczne było przeprowadzenie kompletnego restartu, który trwał ponad pięć godzin. Proces ponownego uruchomienia polegał na przytrzymaniu dwóch przycisków na kierownicy, co pozwoliło ciężarówce na ponowną inicjację.

Tesla niestety nie dostarczyła szczegółowego wyjaśnienia przyczyny awarii, choć wszystko wskazuje na skorzystanie z myjni samochodowej. W instrukcji obsługi Cybertrucka jest ostrzeżenie dotyczące mycia pojazdu w bezpośrednim świetle słonecznym. Dodatkowo wskazane jest przełączenie ciężarówki w "tryb myjni samochodowej" przed myciem, aby uniknąć potencjalnych uszkodzeń.

Mimo że problem został rozwiązany, wielu użytkowników zastanawia się nad przyczyną awarii i czy można jej było uniknąć. Brak precyzyjnych informacji ze strony Tesla może pozostawiać niepewność wśród właścicieli Cybertrucków.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Myjnia pokonała Teslę Cybertruck. Samochód potrzebował 5-godzinnego restartu

 0