Marki DeathAdder raczej nikomu przedstawiać nie trzeba, ponieważ zyskała ona szczególne uznanie wśród graczy. Teraz Razer odświeżył tę linię uzupełniając ją o myszkę gamingową DeathAdder V2 Mini, która trafiła już do sprzedaży. Jak sama nazwa wskazuje mamy do czynienia z kompaktowym gryzoniem dedykowanym osobom z mniejszymi dłońmi, który posiada wymiary 114,2 x 56 x 38,5 mm i waży 62 g. Urządzenie ma także sensor optyczny o rozdzielczości 8500 DPI oraz maksymalnej szybkości 300 cali/s i przyspieszeniu do 35 G. Przy okazji warto wspomnieć, iż Mini jest o 20 g lżejszy od swojego większego brata. Całość wyposażono w przełączniki optyczne, które mogą pochwalić się wytrzymałością do 70 milionów kliknięć z czasem reakcji 0,2 s. Producent nie zapomniał o sześciu programowalnych przyciskach oraz pamięć przechowującą różne profile konfiguracji myszki.
DeathAdder V2 Mini wyposażono nie tylko w kompaktową obudowę, ale również w sensor optyczny o rozdzielczości 8500 DPI.
O efekt wizualny dba dedykowane podświetlenie Razer Chroma RGB, z kolei wyposażono w okablowanie typu Speedflex. DeathAdder V2 Mini identycznie jak główny model wykonano z tworzywa politetrafluoroetylenu (100%), aczkolwiek Razer musiał jednocześnie pójść na pewne kompromisy, żeby zapewnić mniejsze wymiary sprzętu. Przykładowo ma on mniej programowalnych przycisków w porównaniu z ośmioma dostępnymi w standardowym DeathAdder V2. Czujnik optyczny jest również nieco wolniejszy względem 20 000 DPI oferowanych przez większą myszkę. DeathAdder V2 Mini można już kupić w cenie 59,99 euro np. w oficjalnym sklepie internetowym producenta. Firma wprowadziła też nowe antypoślizgowe nakładki na urządzenie, które są dostępne np. w zestawie ze wspomnianym gryzoniem.
W ubiegłym roku marka DeathAdder świętowała sprzedanie ponad 10 milionów egzemplarzy myszek co czyni je najlepiej sprzedającymi się gryzoniami w historii firmy. Razer DeathAdder trafił na rynek dość dawno, bo w 2006 roku i do tamtej pory doczekał się przeszło 25 różnych wersji, w tym tej dedykowanej osobom leworęcznym. Myszki zaprojektowano z myślą o użytkownikach stosujących dwie metody chwytu — claw (szpiczasty chwyt) oraz palm (chwyt całą dłonią). Razer produkuje jednak nie tylko sprzęt peryferyjny, ale także inwestuje w komputery przenośne. Efektem tego są ujawnione laptopy z serii Blade Studio Edition, które powinny zainteresować różnego rodzaju twórców treści cyfrowych.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Myszka Razer DeathAdder V2 Mini trafia do sprzedaży