Na E3 zabraknie Shadow of the Tomb Raider; zapowiedź w drugiej połowie roku

Na E3 zabraknie Shadow of the Tomb Raider; zapowiedź w drugiej połowie roku

Na temat kontynuacji Rise of the Tomb Raider wiadomo - poza tytułem - bardzo niewiele. Niestety na konkrety odnośnie Shadow of the Tomb Raidera będziemy musieli poczekać do drugiej połowy roku, gdyż dopiero wtedy swoje plany wyjawią twórcy i wydawcy gry.

W zeszłym roku o pracach nad sequelem przygód Lary Croft z 2015 roku dowiedzieliśmy się bardzo przypadkowo. Mianowicie pewien użytkownik forum Reddit zauważył w metrze w Montrealu osobę piszącą prezentację na temat gry zatytułowanej Shadow of the Tomb Raider. Doprowadziło to także do spekulacji jakoby deweloperami tej odsłony Tomb Raidera było studio Eidos Montreal, a nie Crystal Dynamics (odpowiedzialne za osiem ostatnich części i spin-offów gry). W styczniu firma Square Enix - której własnością jest Crystal Dynamics - ogłosiła, że ekipa z San Francisco pracuje nad grą na licencji Marvela, osadzoną w uniwersum Avengers, co pokrywałoby się z wcześniejszym odkryciem. Co prawda Eidos Montreal także będzie wspomagać Crystal Dynamics w projekcie związanym z Avengers, ale kanadyjski oddział Eidosu liczy ponad 350 pracowników, a więc śmiało można założyć, że  nie będzie do tego celu zaangażowany cały team deweloperski.

Lara odpocznie sobie od tegorocznego E3, ale z niecierpliwością będziemy wyczekiwać wieści o jej nowych przygodach w dalszej części tego roku - Meagan Marie, senior community manager Crystal Dynamics.

Tymczasem oficjalna strona fanowska Tomb Raider, Turning Point opublikowała informację od Meagan Marie, senior community managera Crystal Dynamics, pośrednio sugerującą, że nie ujrzymy Shadow of the Tomb Raider na tegorocznych targach E3, lecz dowiemy się na ten temat w dalszej części tego roku. Może to oznaczać zaprezentowanie gry dopiero na targach Gamescom 2017 w Kolonii, które odbędą się pomiędzy 22 a 25 sierpnia, lub Paris Games Week, mającym miejsce w dniach 1-5 listopada. W związku z tym można nabrać wątpliwości, czy tak relatywnie późno zaprezentowana gra w ogóle ukaże się w tym roku? Byłoby to wydarzenie bez precedensu. Poprzednio Fallout 4 był trzymany w kompletnej tajemnicy aż do targów E3, aby ogłosić datę wydania na 10 listopada. Znacznie bardziej prawdopodobny wydaje się być pierwszy kwartał 2018 - zwłaszcza, że reboot Tomb Raidera z 2013 trafił do sprzedaży właśnie w marcu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Na E3 zabraknie Shadow of the Tomb Raider; zapowiedź w drugiej połowie roku

 0