Na konferencji Apple może zabraknąć jednej z najważniejszych nowości

Na konferencji Apple może zabraknąć jednej z najważniejszych nowości

Już 12 września odbędzie się wydarzenie Wonderlust, w trakcie którego Apple przedstawi światu swoje najnowsze urządzenia. Oprócz iPhonów 15 spodziewamy się także innych produktów. Niestety według analityka, zabraknie wyczekiwanych MacBooków z procesorem M3.

MacBooki M3 najwcześniej po nowym roku?

iPhony 15 to bez wątpienia najbardziej wyczekiwane urządzenia Apple w tym roku. Nic dziwnego, bo to właśnie iPhone jest flagowym produktem Apple. Niemniej jednak, firma oferuje szereg innych urządzeń, w tym zegarki, komputery stacjonarne czy laptopy.

Znany analityk, który niejednokrotnie dostarczał informacji na temat urządzeń Apple, napisał, że nowe MacBooki M3 mogą nie pojawić się przed końcem tego roku.

Z dotychczasowych informacji wynika, że w trakcie wtorkowej konferencji Apple, która nazwana została Wonderlust, firma przedstawi nam nie tylko nowe iPhony. Tego dnia ofertę Apple rozszerzyć mają również Apple Watch 9, a także Apple Watch Ultra 2. generacji. Mówiło się również, iż gigant z Cupertino może przedstawić jeszcze nowe komputery Mac z wyczekiwanym chipem M3. Znany analityk, który niejednokrotnie dostarczał informacji na temat urządzeń Apple, napisał, że nowe MacBooki M3 mogą nie pojawić się przed końcem tego roku. Warto jednak zauważyć, że Kuo zaczyna tweeta słowami "Wydaje się", a więc nie jest to jeszcze przesądzone.

Apple M3 - specyfikacje poszczególnych modeli

Analityk pisze wyłącznie o MacBookach, a nie ogólnie o komputerach Mac. Jeśli jednak Apple zamierza wypuścić w najbliższej przyszłości urządzenia z chipem M3, to raczej będą to właśnie MacBooki. Zwłaszcza, że model Air M2 został ogłoszony ponad rok temu.

Jeszcze w sierpniu pojawiły się doniesienia o przyspieszeniu przez Apple testowania komputerów z układem M3. Dowiedzieliśmy się wówczas również, jak wygląda specyfikacja poszczególnych chipów z tej serii. Podstawowy model M3 ma dysponować 4 rdzeniami wydajnościowymi i 4 energooszczędnymi. Na pokładzie znalazło się także 10-rdzeniowe GPU. Chip M3 Pro ma z kolei oferować łącznie 12 rdzeni CPU oraz 18 rdzeni GPU. Najwyżej postawiony w hierarchii układ, M3 Max, to już połączenie nawet 14-rdzeniowego CPU i ponad 40-rdzeniowego GPU. Warto jeszcze dodać, że do produkcji chipów M3 wykorzystywany ma być proces 3 nm TSMC.

Radzimy jednak, aby nie traktować wszystkich pogłosek jako pewnik. Całą prawdę na temat nowych urządzeń z logo nadgryzionego jabłka zna tylko Apple i wciąż może nas czymś zaskoczyć. Jak jest naprawdę z tymi MacBookami M3 dowiemy się już we wtorek.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Na konferencji Apple może zabraknąć jednej z najważniejszych nowości

 0