Na premierę GeForce RTX 4060 Ti przyszła... 1 osoba. Sklepy już obniżają ceny

Na premierę GeForce RTX 4060 Ti przyszła... 1 osoba. Sklepy już obniżają ceny

Wczoraj ruszyła sprzedaż kart RTX 4060 Ti, jednak premiery nie można zaliczyć do udanej. Karta nie przyciągnęła graczy do sklepów...

Sprzedaż nowych kart NVIDII ruszyła jednocześnie na całym świecie, bez korygowania różnic czasowych. Oznacza to, że w USA embargo zniesiono wczesnym rankiem, w Europie w południe, a w Azji była już noc. W przypadku ważnych premier niektóre sklepy w Japonii pozostają jednak otwarte, lub otwierają się około 22:00, co z reguły powoduje powstawanie kolejek klientów, którzy polują na najnowsze karty graficzne, procesory itp. Często dochodziło do wyprzedawania całych zapasów, a biorąc pod uwagę stan branży minionych latach, nie było to nic dziwnego. Premiera kart RTX 4060 Ti pokazuje jednak, że sytuacja mocno się zmieniła i klienci nie wykupują każdej nowości. W związku z premierą kart RTX 4060 Ti w popularnej dzielnicy handlowej w Tokio tylko dwa sklepy zostały otwarte, a na zakup nowej karty czekała tylko jedna osoba.

RTX 4060 Ti może nie jest najszybszą kartą NVIDII, ale zapewne jest najszybciej przecenioną od premiery...

Równie zaskakujące informacje napływają z Europy. W sklepie Mindfactory można było kupić model Palit Dual już za 419 euro, co jest najniższą ceną w całej strefie euro i to w kilka godzin po premierze. Pomimo obniżki klientów jednak wcale nie przybywało i sklep sprzedał zaledwie 5 sztuk tego modelu i 20 kart RTX 4060 Ti w ogóle.

GeForce RTX 4060 Ti w podstawowej edycji ma 8 GB pamięci w standardzie GDDR6 i dysponuje 4352 jednostkami CUDA, a jego maksymalne taktowanie wynosi 2,54 GHz. Cena producenta za ten model wynosi 2039 złotych. Na rynek wypuszczony zostanie jeszcze jeden wariant tej karty z 16 GB VRAM-u. Za tę wersję będziemy musieli zapłacić 2599 złotych (według NVIDII), jednak patrząc na kiepską sprzedaż na premierę podstawowego modelu i już pojawiające się przeceny, możemy się spodziewać nieco niższej kwoty.

 

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Na premierę GeForce RTX 4060 Ti przyszła... 1 osoba. Sklepy już obniżają ceny

 0