Na Steam jest pełno grup dla potencjalnych szkolnych zamachowców

Na Steam jest pełno grup dla potencjalnych szkolnych zamachowców

Większość graczy wykorzystuje tę ogromną platformę jaką jest Steam do zakupu gier i wspólnych rozgrywek ze znajomymi. Są jednak też tacy, którzy budują na Steam całe społeczności. Steam jak wiadomo na moderację nie traci swojego zbędnego czasu, więc platforma jest pełna grup siejących nienawiść.

Wśród tych grup są jednak również takie, które wychwalają dokonania szkolnych zamachowców. Valve to kolos, który zgromadził 125 milionów użytkowników. Ich regulamin szczególnie potępia rasizm, groźby fizyczne oraz molestowanie - nawet w formie żartu. Sam jednak fakt, że od wielu lat istnieje mnóstwo grup, które istniejąc łamią każdy z tych zapisów, pokazuje jak Valve nie dość, że nie jest w stanie egzekwować swoich własnych regulaminów, to w dodatku nie reagując sprawiają, że sposób myślenia ekstremistów pojawia się wśród normalnych graczy. "Planuję strzelać w szkole Forest Lake" - napisał użytkownik School Shooter 66 na grupie School Shooter 66 w marcu 2017 roku, dodając: "planuję zabrać M16, 3 magazynki, pigułki z trucizną oraz toporek". Osoba ta dalej wchodziła w szczegóły planowanego ataku, podkreślając, że to nie jest żart. Inna grupa rozmawia na temat strzelanin w szkołach, za pseudonimy przyjmując najbardziej znanych zamachowców, celebrując masowych morderców takich jak Elliot Rodger, który zabił sześć osób w pobliżu Uniwersytetu Kalifornijskiego w 2014 roku. Kolejna ze społeczności nazywa się "Future School Shooter Material", ma 106 członków i opisuje się jako grupa poświęcona młodym umysłom torturowanym przez łobuzów. Członkowie zachęcają do przyłączenia się, by w przyszłości dokonać masakry w szkole. Kolejna z tych nieciekawych społeczności "School Shoot Gang" ma w awatarze zdjęcie Dylana Klebloda, który dokona masakry w Columbine. "Pamiętacie liceum Columbine? To dopiero rozgrzewka. Za Erica Harrisa i Dylana Klebloda" - głosi opis grupy.

Moderatorzy na platformie Steam od dawna znani są z opieszałości w każdej dziedzinie

 

 

Na Steam są społeczności wychwalające Elliota Rodgera, Georga Zimmermana i Charlesa Masona. Wpisując w wyszukiwarce Steam frazę "school shooter", platforma zwraca niemal 250 wyników. Część z tych grup gromadzi kilka osób, ale są i takie gdzie użytkowników jest ponad 100. Wiele z przekazywanych wiadomości jest brutalnych i rasistowskich. W grupie wychwalającej mordercę Elliota Rodgera i określającej go jako amerykańskiego bohatera, jeden z użytkowników zapowiada, że powtórzy masakrę Rodgera. "Jestem jak Elliot Rodger. Nie martwcie się, wkrótce to udowodnię" - pisze jeden członków grupy na forum Steam. Na chwilę obecną wiadomo o jednym przypadku strzelaniny w szkole, poprzedzonej zapowiedzią na platformie Steam. William Edward Atchison zamieszczał rasistowskie wpisy i nawoływał do przemocy na Steam już kilka lat przed zabiciem dwóch studentów i popełnienia samobójstwa w jednej z amerykańskich szkół w 2017 roku. Kolejna z grup nazwana na cześć neonazistowskiej Atomwaffen Division, organizacji powiązanej z kilkoma morderstwami, regularnie zamieszcza nowe wpisy na Steam. Valve nic nie robi z takimi grupami i konsekwentnie nie odpowiada na liczne zapytania prasy z całego świata, co zamierzają zrobić w tej sprawie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Na Steam jest pełno grup dla potencjalnych szkolnych zamachowców

 0