Nadchodzą 4 nowe procesory Ryzen drugiej generacji

Nadchodzą 4 nowe procesory Ryzen drugiej generacji

W połowie kwietnia doczekaliśmy się premiery drugiej generacji procesorów Ryzen i na starcie AMD wypuściło na rynek 4 nowe układy: Ryzen 5 2600 i 2600X oraz Ryzen 7 2700 i 2700X. Wygląda na to, że rodzina ta wkrótce doczeka się nowych członków.

Ekipa z portalu The Tech Report zauważyła, że w zaktualizowanej liście kompatybilności płyt głównych ASRock dla AB350M Pro4 dostrzec można cztery nowe procesory AMD, z czego dwa to najprawdopodobniej czterordzeniowe CPU, a dwa to energooszczędne modele z sześcioma lub ośmioma rdzeniami. Nie ma pewności co do liczby rdzeni, ponieważ tajwański producent ujawnił jedynie, że Ryzen 3 2300X otrzyma bazową częstotliwość taktowania na poziomie 3,5 GHz, 2 MB pamięci cache i TDP na poziomie 65 W, a Ryzen 5 2500X pochwalić będzie mógł się nominalną prędkością 3,6 GHz oraz identycznymi wartościami pamięci podręcznej i TDP. Biorąc jednak pod uwagę, że pojedynczy rdzeń Zen posiada 512 KB pamięci cache L2 nietrudno odgadnąć, że najpewniej mowa tu jest o czterordzeniowych CPU.

Na liście kompatybilności płyt głównych ASRock dla modelu AB350M Pro4 dostrzec można cztery nowe procesory AMD

Kolejne dwa modele to z kolei Ryzen 5 2600E oraz Ryzen 7 2700E. Pierwszy to zapewne 6-rdzeniowy procesor i z danych ASRock wynika, że jego bazowe taktowanie wynosić będzie 3,1 GHz, otrzyma 3 MB pamięci cache i TDP na poziomie 45 W. Po drugim spodziewać można się 8 rdzeni o standardowym taktowaniu na poziomie 2,8 GHz, 4 MB pamięci cache L2 i identycznego TDP - 45 W. Nie znamy jednak maksymalnych częstotliwości taktowania nowych procesorów, a tajemnicą pozostaje również ich cena oraz data premiery. Nie wiadomo nawet, czy układy oznaczone literką "E" trafią do normalnej sprzedaży, czy też dostępne będą jedynie dla producentów OEM. Lada moment ruszają jednak targi Computex i niewykluczone, że AMD zamierza oficjalnie zaprezentować nowe Ryzeny właśnie podczas tej imprezy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadchodzą 4 nowe procesory Ryzen drugiej generacji

 0