Nadchodzą monitory o odświeżaniu 480 Hz

Nadchodzą monitory o odświeżaniu 480 Hz

Gamingowe monitory z wyższej półki przeważnie oferują odświeżanie na poziomie 144 Hz. Na rynku spotkać można już jednak modele, gdzie wartość tego parametru wynosi 240 Hz i zdaniem wielu osób jest to po prostu przesada. Co w takim razie powiecie na 480 Hz?

Blur Busters twierdzi, iż otrzymało do testów prototyp monitora o odświeżaniu 480 Hz. Z wielu testów przeprowadzonych przez profesjonalnych graczy wynika, że już przesiadka ze 144 Hz na 240 Hz daje naprawdę bardzo subtelną poprawę (zdecydowanie mniejszą niż z 60 Hz na 144 Hz), ale zdaniem ekipy Blur Busters różnica pomiędzy 240 Hz a 480 Hz jest zauważalna przez ludzkie oko. W tym wypadku musimy więc zawierzyć im na słowo, ponieważ nie jesteśmy w stanie tego zweryfikować. Co ciekawe jednak, sprzęt ten podobno nie jest zwykłym konceptem czy pokazem możliwości, ale prototypem urządzenia, które wkrótce trafi do sprzedaży.

Jeśli już 240 Hz wydaje się Wam przesadą, to co w takim razie powiecie na monitor z odświeżaniem 480 Hz?

Co więcej, cena monitora nie przyprawi nas o zawrót głowy, ponieważ ma być zaskakująco atrakcyjna (oczywiście jak na high-endowy produkt). Pytanie tylko, czy monitor o odświeżaniu 480 Hz ma jakikolwiek sens. Nawet najnowsze karty graficzne i procesory nie będą bowiem w stanie wygenerować stosownej liczby klatek na sekundę i raczej trudno sobie wyobrazić, by producenci gier zaczęli tworzyć tytuły pod taką płynność rozgrywki. Niestety nie znamy jeszcze innych parametrów specyfikacji tego monitora, ale zapewne chodzi tu o sprzęt z wyświetlaczem Full HD, czyli rozdzielczością, która zdaje się powoli odchodzić do lamusa. Przekonamy się więc, co z tego wyjdzie, ale na razie podchodzić trzeba do tego jak do ciekawostki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadchodzą monitory o odświeżaniu 480 Hz

 0