Nadchodzą nowości w iMessage. iOS 18 przyniesie m.in. zaplanowane wysyłanie wiadomości

Nadchodzą nowości w iMessage. iOS 18 przyniesie m.in. zaplanowane wysyłanie wiadomości

Kolejna duża aktualizacja systemu dla iPhone'ów, iOS 18, ma przynieść kilka ciekawych zmian do iMessage. Użytkownicy komunikatora mają otrzymać m.in. możliwość reagowania na wiadomości dowolnym emoji. Pojawi się też opcja zaplanowania późniejszego przesłania wiadomości.

iOS 18 to nie tylko nowe funkcje związane ze sztuczną inteligencją. Aktualne doniesienia wskazują, że kolejna duża aktualizacja systemu dla iPhone'ów przyniesie także ulepszenia w iMessage. iPhone'owy komunikator doczeka się co najmniej dwóch przydatnych nowości. Po pierwsze emotikony. Obecnie iMessage daje opcję reakcji na otrzymane wiadomości właśnie poprzez emoji. Wystarczy nacisnąć i przytrzymać wiadomość, na którą chcemy zareagować lub kliknąć ją dwa razy. Niestety Apple ogranicza nas tylko do 6 predefiniowanych już opcji. I właśnie to ma się zmienić wraz z wprowadzeniem iOS 18. Użytkownicy będą mogli samodzielnie wybrać dowolne emoji, którym chcą zareagować na otrzymaną wiadomość. Pojawić ma się także poprawiona wersja reakcji za pomocą naklejek.

Użytkownicy będą mogli samodzielnie wybrać dowolne emoji, którym chcą zareagować na otrzymaną wiadomość.

Drugą z nowości jakie mają zawitać do iMessage będzie możliwość ustalania tego, kiedy wiadomość ma być wysłana. Dzięki temu użytkownik będzie mógł napisać wiadomość w wybranym przez siebie momencie i zaplanować jej wysłanie na później. Ta funkcja zapewne okaże się przydatna podczas komunikacji z osobami w innych częściach świata, z inną strefą czasową. 

iOS 18 z obsługą RCS

Bardzo ważną zmianą jaka zostanie wprowadzona wraz z iOS 18 będzie także wsparcie RCS (Rich Communication Services). Pozwoli to na lepszą komunikację z użytkownikami systemu Android, którzy również będą korzystać z RCS. Jak już może podpowiadać samo rozwinięcie skrótu, RCS umożliwia przesyłanie wiadomości o lepszej jakości. Dzięki temu wysyłane zdjęcia oraz nagrania będą miały wyższą rozdzielczość.

To jednak nie wszystko. RSC pozwala również na dodanie wskaźników pisania informujących w czasie rzeczywistym, że ktoś właśnie pisze do nas wiadomość. Kolejne funkcje RCS to także potwierdzenia odczytania wiadomości, możliwość reakcji na nie oraz wysyłanie emoji i naklejek. Nowa wersja iMessage przyniesie zatem kilka ciekawych funkcji.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadchodzą nowości w iMessage. iOS 18 przyniesie m.in. zaplanowane wysyłanie wiadomości

 0