Nadchodzą obniżki cen kart graficznych? Duży spadek popytu

Nadchodzą obniżki cen kart graficznych? Duży spadek popytu

Najnowsze sygnały z rynku PC, a konkretniej segmentu kart graficznych, sugerują, że wkrótce może nastąpić poprawa, przynajmniej z punktu widzenia samych użytkowników.  

Od wielu miesięcy sytuacja na rynku kart graficznych nie wygląda dobrze dla konsumentów, którzy zmagają się z mocno zawyżonymi cenami (nawet o 100%) i słabą dostępnością produktów, a w tym czasie ich producenci mają nieustanne żniwa, notując rekordowe wyniki finansowe. Co prawda, niedawno pojawiły się pierwsze sygnały wskazujące na poprawę sytuacji, ale ta wciąż daleka jest od ideału. Na szczęście najnowsze doniesienia dają nadzieję na wyraźniejsze obniżki cen kart graficznych, ponieważ zapotrzebowanie na tego typu produkty wśród kopaczy kryptowalut ma mocno  spadać, co z kolei jest bardzo dobrą informacją dla samych graczy, którzy do tej pory zmuszeni byli wstrzymywać się z upgradem swojego komputera.  

Najnowsze doniesienia dają nadzieję na wyraźne spadki cen kart graficznych i unormowanie się sytuacji w tym segmencie

Jak donosi bowiem portal DigiTimes, powołując się na swoje źródła u tajwańskich producentów, a konkretniej takich firm, jak Gigabyte, MSI czy TUL (PowerColor), ci spodziewają się na koniec kwietnia zobaczyć aż 40% spadek popytu na karty graficzne. Klienci mają nawet wstrzymywać wcześniejsze zamówienia, co jest oczywiście wynikiem wyraźnego zwolnienia na rynku kryptowalut, bezpośrednio przekładającego się na redukcję zapotrzebowania na maszyny do kopania powstające na bazie GPU. Zarówno sprzedawcy, jak i operatorzy farm kryptowalut, nie tylko ograniczyli zamówienia na grafiki i płyty główne, ale także przygotowują się na przesiadkę na wyspecjalizowane jednostki ASIC, które są wydajniejsze w kopaniu. W konsekwencji producenci kart będą musieli obniżyć ich ceny, co oczywiście wiąże się z niższymi marżami, ale także wzrostem sprzedaży przez maj i czerwiec. Jeśli doniesienia te znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, to wyraźna poprawa powinna nastąpić już w najbliższych tygodniach, czego sobie i Wam życzymy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadchodzą obniżki cen kart graficznych? Duży spadek popytu

 0