Nadchodzi Diablo IV? Blizzard pracuje nad kilkoma projektami w tym świecie

Nadchodzi Diablo IV? Blizzard pracuje nad kilkoma projektami w tym świecie

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów Diablo. Blizzard Entertainment potwierdziło właśnie, że pracuje nad kilkoma projektami w tym demonicznym świecie, co oznaczać może, że wkrótce doczekamy się jakichś konkretnych zapowiedzi i zapewne wielu graczy ma nadzieję, że otrzymamy kontynuację tego niezwykle popularnego RPG akcji (czy jak kto woli, produkcji hack’and’slash). Nie jest to pierwszy sygnał zwiastujący nadejście nowego Diablo, ponieważ na początku czerwca Blizzard zamieścił ogłoszenie, w którym poszukiwał aż 11 pracowników do “niezapowiedzianego jeszcze projektu Diablo”. Wygląda więc na to, że prace nad grą/grami trwają już w najlepsze i być może twórcy zdecydują się wkrótce na jakieś oficjalnie ogłoszenie.

Przedstawicielka Blizzarda przyznała, że praca w studio wrze i obecnie pracują nad kilkoma projektami Diablo. Pierwsza Zapowiedź jeszcze w tym roku.

Nowe informacje pochodzą od Brandy Camel, czyli community manager, która opublikowała krótkie wideo w sieci, gdzie nie tylko zapowiedziała nadchodzący 14. sezon w Diablo 3, ale wypowiedziała się także na temat przyszłości marki. Camel wprost przyznała, że praca w studio wrze i obecnie pracują nad kilkoma projektami Diablo. Przedstawicielka producenta nie ukrywa, że niektóre z nich zajmą im więcej czasu od innych, co sugerować może duże produkcje. Co więcej, wprost zasugerowała również, że Blizzard będzie chciał się z nami czymś podzielić jeszcze w tym roku, więc śmiało można zakładać, że na jesieni, a konkretniej w czasie BlizzCon 2018 (2-4 listopada), doczekamy się ujawnienia jednego z tych projektów.

Czego konkretnie możemy spodziewać się od Blizzarda? Tego jeszcze nie wiemy, ale możliwości jest kilka i część wydaje się bardziej prawdopodobna od innych. Zacznijmy od tych mniej ekscytujących, jak port Diablo III na konsolę Nintnedo Switch, o którym mówi się już od dłuższego czasu, a pierwsze doniesienia na ten temat pojawiły się na początku roku. Nowy system Big N zyskał w rok tak dużą popularność, że trudno dziwić się pokusie przeniesienia Diablo na to urządzenie. Spekuluje się też o mobilnej wersji gry czy nawet o pełnoprawnym remasterze pierwszej lud drugiej odsłony serii. Fani jednak najbardziej wyczekują Diablo IV, a biorąc pod uwagę, że „trójka” ma już 6 lat na karku, wydaje się, że premiera kolejnej części powinna być już bliżej niż dalej. Blizzard nie raz udowadniał, że potrafi wsłuchiwać się w głosy fanów, więc liczymy na to, że na jesieni rzeczywiście otrzymamy zapowiedź nowej dużej gry z demonicznej serii.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadchodzi Diablo IV? Blizzard pracuje nad kilkoma projektami w tym świecie

 0