Nadchodzi DualShock 5? Sony opatentowało nowy kontroler dla PlayStation

Nadchodzi DualShock 5? Sony opatentowało nowy kontroler dla PlayStation

Z pewnością znajdzie się grono użytkowników PlayStation 4, którym dostępny wraz z urządzeniem kontroler nieszczególnie przypadł do gustu. W opinii, niektórych osób to gamepad od Xbox One jest bardziej intuicyjny, a także praktyczniejszy od rozwiązania Sony. Główną zaletą przemawiającą za kontrolerem Microsoftu jest po prostu lepsze rozłożenie gałek analogowych. Nie da się ukryć, że dedykowany PlayStation 4, DualShock 4 przyniósł odrobinę więcej zmian względem poprzednich modeli. Pojawiające się spekulacje odnośnie następcy PS4 zrodziły przy okazji informacje na temat nowego kontrolera. Teraz okazuje się, że mamy pewnego rodzaju dowód potwierdzający istnienie następnego DualShocka. Otóż w sieci pojawił się dokument patentowy Sony z 16 października, który japońska firma złożyła w Urzędzie Patentowym Stanów Zjednoczonych.

Z dostępnego dokumentu wynika, że Sony opatentowało kolejny kontroler dedykowany konsoli PlayStation.

Nadchodzi DualShock 5? Sony opatentowało nowy kontroler dla PlayStation

We wspomnianym piśmie zatytułowanym Gaming Controller zawarto bardzo dużo ciekawych informacji w kwestii tego, czego możemy oczekiwać względem tajemniczego kontrolera. Dowiadujemy się m.in. tego, że gamepad zawiera klasyczny dla DualShock układ tzn. d-pad umieszczono z lewej strony, przyciski z prawej zaś poniżej zlokalizowano dwie gałki analogowe. Innymi słowy, nic czego byśmy w przypadku kontrolerów dedykowanych poprzednim PlayStation już nie widzieli. Co należy zauważyć to fakt, iż pomiędzy przyciskami kierunkowymi umieszczono dodatkowy przycisk, ale nie wiemy, za co ma on odpowiadać. Natomiast największą nowością jest umieszczenie ekranu dotykowego pod analogami i chyba ta nowinka dziwi najbardziej.

Analizując wygląd kontrolera widzimy, że Japończycy podobnie jak w poprzednich wersjach nie zdecydowali się na ogromne zmiany. Oczywiście ciężko na ten moment wyrokować, z czym ostatecznie będziemy mieli do czynienia zważywszy na fakt, że Sony z wielu pomysłów jak choćby przycisku umieszczonego między krzyżakiem może się wycofać. Nie jest zaskoczeniem, że Sony już od jakiegoś czasu prowadzi intensywne prace nad PlayStation 5 i to właśnie DualShocka 5, który znajdzie się w pakiecie z piątką najpewniej dotyczy przytoczony dokument. Jednak z drugiej strony możliwe, że tajemniczy kontroler trafi do sprzedaży niebawem i będzie kompatybilny z dostępnym na rynku od pięciu lat PlayStation 4. Tak czy inaczej są to czyste spekulacje i musimy poczekać na ruch ze strony Sony. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadchodzi DualShock 5? Sony opatentowało nowy kontroler dla PlayStation

 0