Nadchodzi energooszczędny procesor Intel N250 „Twin Lake” z 4 rdzeniami E

Nadchodzi energooszczędny procesor Intel N250 „Twin Lake” z 4 rdzeniami E

Jeśli przymierzaliście się do zakupu nowego miniaturowego komputera, być może natknęliście się na procesory Intel N100. Pochodzą one z serii o ultraniskiej mocy i nazwie kodowej Alder Lake-N. W przeciwieństwie do popularnych serii U/P/H, linia N ma w swojej konstrukcji wyłącznie rdzenie Efficient, co znacznie obniża zapotrzebowanie na moc do zakresu od 6 W do 12 W.

Seria Intel Twin Lake została po raz pierwszy ujawniona przez Raichu, który potwierdził, że jest to następca Alder Lake-N. W tamtym czasie nie było dostępnych zbyt wielu szczegółów na temat procesorów, ale Moore Law is Dead dodał kilka groszy od siebie, twierdząc, że seria będzie zawierać do 8 rdzeni. Co więcej, mówi się, że Twin Lake nie korzysta z nowszego rdzenia procesora (Skymont), ale opiera się na tej samej architekturze co Alder Lake, czyli Gracemont.

Seria Intel Twin Lake została po raz pierwszy ujawniona przez Raichu, który potwierdził, że jest to następca Alder Lake-N.

tweet

Jak donosi VideoCardz, przeszukiwanie baz danych przeprowadzone przez InstLatX64 potwierdziło, że ​​procesor Intel N250 należy do serii Twin Lake. Według doniesień ta konkretna jednostka ma 4 rdzenie i 4 wątki, ponieważ Gracemont nie obsługuje hyper-threadingu. Dodatkowo ujawniono zegar bazowy na poziomie zaledwie 1,2 GHz.

Twin Lake i Alder Lake-N to pierwsza generacja procesorów bez brandingu Pentium/Celeron. Zamiast tego Intel zdecydował się na prostszy schemat nazewnictwa, nazywając te procesory po prostu NXX. Dodatkowo Intel ma swoją serię Core i3-N30x, która wykorzystuje najwyższą konfigurację Alder Lake-N.

Data premiery Twin Lake na chwilę obecną jest nieznana. Plotki sugerują, że ta seria CPU będzie używana w wybranych tanich Chromebookach, a jej premiera powinna nastąpić w drugiej połowie 2024 roku. Na pierwsze systemy wykorzystujące tę architekturę możemy jednak poczekać do początku 2025 roku.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadchodzi energooszczędny procesor Intel N250 „Twin Lake” z 4 rdzeniami E

 0