Nadchodzi Firefox Reality przeglądarka przyszłości dedykowana VR

Nadchodzi Firefox Reality przeglądarka przyszłości dedykowana VR

Obecnie internet jest już dostępny nie tylko z poziomu komputera lub laptopa tylko także smartfonów oraz tabletów. Tymczasem autorzy jednej z popularnych przeglądarek starają się przekonać opinię publiczną o ogromnej roli jaką odegra technologia VR. 

Mozilla przekonuje, że przyszłość będzie silnie uzależniona od obecnie raczkującej wirtualnej rzeczywistości, postanowili więc rozpocząć prace nad przeglądarką internetową dedykowaną właśnie temu rozwiązaniu. Ogłaszając Firefox Reality, twórcy ujawnili kilka istotnych szczegółów takich jak fakt, iż program będzie w całości oparty na systemie open-source, a tym samym nastawiony na wiele platform. Zobowiązano się także do poszanowania wszelkich zasad bezpieczeństwa przyszłych użytkowników aplikacji, zaznaczając, że nie sprecyzowano jeszcze konkretnych zasad, jakie będą obowiązywać w tej kwestii. Patrząc na poważny kryzys, jaki dotknął Facebooka takowe stanowisko, nie dziwi, a idea zabezpieczania zebranych informacji winna przyświecać każdej firmie.

Mozilla pracuje nad przeglądarką dedykowaną technologi VR

Teoretycznie Firefox Reality będzie charakteryzować się znacznie szybszą pracą aniżeli jego konkurenci, choć w praktyce wspomniany fakt potwierdzą dopiero testy ekspertów. Mimo tych wszystkich obietnic wciąż istnieje wiele znaków zapytania, którymi trzeba się zająć w nadchodzących latach na przykład, jaką realną popularność będzie mieć technologia VR, oraz kwestia bezproblemowej obsługi starszych stron internetowych opartych o model 2D. Jednakże, czy przyszłość faktycznie należy do wirtualnej rzeczywistości, to nieskończony temat rzeka podejmowany przez coraz liczniejsze grupy. Ciekawią również plany największych rywali w postaci Google i tego, czy pragną oni podążyć śladami zostawionymi przez Mozille?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadchodzi Firefox Reality przeglądarka przyszłości dedykowana VR

 0