Nadchodzi GeForce RTX 2070 Ti? Tajemnicza karta w jednym z benchmarków

Nadchodzi GeForce RTX 2070 Ti? Tajemnicza karta w jednym z benchmarków

Jeśli NVIDIA zamierza wyeksploatować architekturę Turing podobnie jak zrobiła to wcześniej z Pascalem, a wszystko wskazuje na to, że tak (według docierających do nas informacji generacja ta pozostać może z nami niemal 3 lata), to oznacza, że doczekamy się kolejnych modeli bazujących na tych GPU. I to zarówno z niższej półki (właśnie nadchodzi GeForce GTX 1650), jak i zdecydowanie wydajniejszych kart graficznych, skierowanych do wymagających graczy. Najnowsze przecieki sugerują zaś, że Zieloni mogą szykować już coś z tej drugiej kategorii, czyli grafikę, która dołączy do GeForce’a RTX 2070, RTX 2080 i RTX 2080 Ti. Takie wnioski można przynajmniej wyciągnąć z nowego wpisu w bazie danych UserBenchmark, gdzie pojawiło się urządzenie o ID 10DE 1304, którego wydajność plasuje się niemal dokładnie pomiędzy modelami RTX 2070 a RTX 2080. Stąd też zakładać można, że mamy do czynienia z GeForcem RTX 2070 Ti, aczkolwiek może to być równie dobrze zupełnie inny sprzęt i warto mieć to na uwadze.

W bazie danych UserBenchmark, gdzie pojawiło się urządzenie o ID 10DE 1304, którego wydajność plasuje się niemal dokładnie pomiędzy modelami RTX 2070 a RTX 2080.

Tym bardziej, że specyfikacja tego urządzenia wygląda dość dziwnie, choć akurat wina może leżeć tu po stronie UserBenchmark, który mógł nieprawidłowo ją sczytać, co w przypadku niewypuszczonych jeszcze modeli, które nie doczekały się oficjalnego wsparcia, zdarza się dość często. Benchmark pokazuje bowiem, że karta wyposażona jest w 7,5 GB pamięci VRAM (nie wiemy jakiego rodzaju), ale biorąc pod uwagę, że zarówno GeForce RTX 2070, jak i GeForce RTX 2080, wyposażone są w 8 GB, to zakładać można, że i RTX 2070 Ti otrzymałby taką ilość GDDR6. Poza tym, częstotliwość taktowania domniemanego nowego modelu NVIDII wynosić miałaby 1,59 GHz (zakładając, że jest to bazowa wartość, wydaje się być ona prawdopodobna, choć na tym etapie czy ewentualnego testowania próbek inżynieryjnych, może ona jeszcze ulec zmianie). Najważniejszą wskazówką wydaje się być jednak uzyskany wynik, który plasuje się niemal dokładnie pomiędzy RTX 2070 a RTX 2080, co prowadzi do spekulacji, że rzeczywiście jest to GeForce RTX 2070 Ti.

Różnica cenowa pomiędzy kartami graficznymi GeForce RTX 2070 i GeForce RTX 2080 wynosi blisko 1000 zł, więc niewątpliwie jest tu miejsce na nowy produkt, który wyceniony będzie gdzieś pomiędzy tymi dwoma modelami, a NVIDIA ma tendencje do wypuszczania na rynek kolejnych produktów, które zasypują dziury w kolejnych segmentach. Jesteśmy więc pewni, że prędzej czy później GeForce RTX 2070 Ti doczeka się premiery, choć wydaje się, że przyjdzie nam na niego jeszcze poczekać, przynajmniej do premiery ze strony Navi od AMD, które może rzucić rękawice Zielonym właśnie w tym segmencie. Jak na razie radzimy jednak podchodzić do tych przecieków ze sporym dystansem, przynajmniej do pojawienia się kolejnych „dowodów” na istnienie takiej karty.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadchodzi GeForce RTX 2070 Ti? Tajemnicza karta w jednym z benchmarków

 0