Nadchodzi Intel Innovation. Czyżby Niebiescy szykowali prezentację Core Ultra 200?

Nadchodzi Intel Innovation. Czyżby Niebiescy szykowali prezentację Core Ultra 200?

Intel ustalił datę rozpoczęcia tegorocznego wydarzenia Innovation. Spodziewamy się, że podczas tej imprezy firma przedstawi między innymi procesory z rodziny Arrow Lake, zarówno modele dla komputerów stacjonarnych, jak i mobilnych.

Wciąż jeszcze czekamy na oficjalną prezentację nowej generacji Intela znanej również jako Arrow Lake. Wydaje się jednak, że do jej przedstawienia nie zostało już aż tak dużo czasu. Intel ustalił datę swojego najważniejszego wydarzenia w tym roku, czyli Innovation. Data rozpoczęcia to 24 września. W trakcie tej imprezy spodziewamy się właśnie premiery Arrow Lake.

Należy dodać, że Intel już wcześniej potwierdził, iż wprowadzenie serii Arrow Lake planowane jest na czwarty kwartał tego roku, więc zapowiedź w trakcie Innovation wydaje się bardzo prawdopodobna.

Warto zaznaczyć, że Innovation nie jest wyłącznie prostym wystąpieniem. Impreza potrwa dwa dni, a w jej trakcie poruszone zostaną tematy dotyczące architektów czy twórców oprogramowania. Niemniej jednak będzie to idealna okazja również do pokazania nowej serii konsumenckich procesorów. Należy dodać, że Intel już wcześniej potwierdził, iż wprowadzenie serii Arrow Lake planowane jest na czwarty kwartał tego roku, więc zapowiedź w trakcie Innovation wydaje się bardzo prawdopodobna.

Core Ultra 200 bez Hyper-Threading

Możemy spodziewać się, że na imprezie ogłoszone zostaną nowe modele z linii Core Ultra 200 stworzone zarówno dla komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych. Na temat Arrow Lake pojawiło się już dużo przecieków. Nie tak dawno do sieci trafiły nawet szczegóły dotyczące specyfikacji różnych desktopowych modeli z tej serii. Potwierdziły one wcześniejsze doniesienia mówiąc o braku technologii Hyper-Threading. W związku z tym nadchodzące procesory Intel Core Ultra 200 będą posiadały dokładnie tyle samo wątków, ile mają rdzeni. Maksymalna liczba rdzeni ma się jednak nie zmienić. Flagowy Core Ultra 9 285K podobno będzie dysponował 24 rdzeniam, tak samo jak Core i9-14900K. Nawet podział na jednostki wydajnościowe i energooszczędne ma być taki sam (8 + 16).

Czekamy więc na Intel Innovation 2024. Być może po drodze Intel zdecyduje się ogłosić jakich nowości z ich strony będziemy mogli zobaczyć już we wrześniu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadchodzi Intel Innovation. Czyżby Niebiescy szykowali prezentację Core Ultra 200?

 0