Nadchodzi Intel NUC z procesorem Cannon Lake i grafiką AMD Radeon

Nadchodzi Intel NUC z procesorem Cannon Lake i grafiką AMD Radeon

Zdaje się, że Intel wkrótce wypuści na rynek swój nowy model miniaturowych PC z serii NUC, który wyposażony zostanie w procesor Cannon Lake-U i zintegrowaną grafikę AMD Radeon.

Urządzenie nosi nazwę kodową Crimson Canyon i pojawia się już w ofercie pierwszych sprzedawców, gdzie oznaczone jest jako NUC8I3CYSM2 lub NUC8I3CYSM3 (w zależności od konfiguracji), a jego cena to ok. 450 EUR. Data premiery ciągle jest nieznana, ponieważ wspomniane sklepy wciąż ją przesuwają. Niemniej jednak możemy przyjrzeć się ich specyfikacji, która ujawnia przede wszystkim dwurdzeniowy procesor Core i3-8121U (ze wsparciem dla Hyper-Threading, co oznacza 4 wątki) o taktowaniu 2,4 GHz. Układ te nie posiada funkcji Turbo Boost, ale co istotne, bazować ma na architekturze Cannon Lake, czyli bezpośrednim następcy Coffee Lake. NUC dostępny będzie w dwóch wersjach, z 4 GB lub 8 GB pamięci RAM i 1 TB dyskiem HDD. Dodatkowo sprzęt posiada moduł Intel 9560 WLAN ze wsparciem dla Bluetooth 5.0 i dwupasmowym WiFi ac, a nie zabrakło również wsparcia dla dźwięku przestrzennego 7.1.

Lada moment powinniśmy doczekać się premiery pierwszych procesorów Cannon Lake, które w pierwszej kolejności trafią do urządzeń mobilnych

Poza procesorem, drugim najciekawszym elementem jest obecność GPU z serii AMD Radeon 500 z 2 GB pamięci GDDR5. W odróżnieniu od Hades Canyon ten NUC raczej nie otrzyma procesora łączącego CPU i GPU na jednym układzie i bardziej prawdopodobne wydaje się, że grafika zostanie przylutowana do płyty głównej lub Intel zdecyduje się na moduł MXM. Winfuture opublikowało także zdjęcia komputera, które prezentować mają wersję NUC8i3CYSM2. Widać tu także podstawową specyfikację sprzętu, a wymieniany wprost jest właśnie procesor Intel Cannon Lake-U. Sterowniki AMD podobno identyfikują grafikę jedynie jako Radeon 500, więc spodziewać można się jakiegoś modelu z tej serii (najprawdopodobniej jest to mobilny Radeon 550), który wraz z Core i3 może nie pozwolić na granie w high-endowe tytuły na grywalnym poziomie, ale i tak powinien zapewnić lepszą wydajność niż iGPU od Intela. Warto też dodać, że zamiast typowego 65 W zasilacza ten NUC otrzymywał 90-watowe PSU.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadchodzi Intel NUC z procesorem Cannon Lake i grafiką AMD Radeon

 0