Nadchodzi koniec małych iPhonów? Seria iPhone mini może zostać niebawem wycofana

Nadchodzi koniec małych iPhonów? Seria iPhone mini może zostać niebawem wycofana

Seria niewielkich smartfonów o nazwie iPhone mini może wkrótce na dobre zniknąć z oferty Apple. To, że firma z Cupertino nie zamierza wypuszczać nowych urządzeń z tej linii wiemy już od dawna. Teraz jednak iPhony mini mogą zostać kompletnie wycofane przez Apple.

To koniec iPhonów mini?

Producenci smartfonów przyzwyczaili nas już do przękątnych typu 6,1", 6,3" czy nawet 6,7". Nie wszystkim jednak dobrze korzysta się z urządzeń o takich rozmiarach. Są też osoby preferujące mniejsze smartfony. Jak się jednak okazało, wśród użytkowników sprzętu Apple nie było ich wystarczająco dużo, aby nazwać serię iPhone mini strzałem w dziesiątkę. Pod względem sprzedaży była klapą.

Ważna, choć nie optymistyczna, dla serii mini będzie jutrzejsza premiera iPhonów 15. Mówi się, że to właśnie po debiucie tych urządzeń linia iPhone mini zostanie wycofana.

iPhone mini

Apple wypuściło na rynek tylko dwa smartfony z tej linii - iPhona 12 mini oraz iPhona 13 mini. Oba z przekątną ekranu 5,4". Już w serii iPhone 14 zabrakło jednak kolejnego reprezentanta serii mini. Paradoksalnie jego miejsce zajął większy iPhone 14 Plus, którego sprzedaż również okazała się słaba. Ważna, choć nie optymistyczna, dla serii mini będzie jutrzejsza premiera iPhonów 15. Mówi się, że to właśnie po debiucie tych urządzeń linia iPhone mini zostanie wycofana.

Apple widocznie już zmniejszyło zapasy iPhona 13 mini

Jak pisze serwis MacRumors, już teraz na amerykańskiej stronie Apple czas wysyłki podawany dla iPhona 13 mini wynosi od 2 do 3 tygodni, a w przypadku niektórych modeli sięga nawet 6-8 tygodni. Wygląda zatem na to, że Apple udało się już zmniejszyć zapasy iPhona 13 mini jeszcze przed premierą nowej generacji.

Oczywiście w innych krajach i u innych sprzedawców dostępność oraz czas oczekiwania na iPhona 13 mini mogą być jeszcze na normalnym poziomie przez dłuższy czas. Niemniej jednak będąc zainteresowanym konkretnie tym modelem warto mieć na uwadze, że już niedługo może zniknać z rynku.

Zdaje się, że małe iPhony to już przeszłość. Ze słabej sprzedaży serii mini wynika, że ludzie zdążyli się już przyzwyczaić do większych ekranów. W ramach nadchodzącej linii iPhone 15 zobaczymy już tylko dwie różne przekątne: 6,1" w zwykłym iPhonie 15 i iPhonie 15 Pro oraz 6,7" w iPhonie 15 Plus oraz flagowym iPhonie 15 Pro Max. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadchodzi koniec małych iPhonów? Seria iPhone mini może zostać niebawem wycofana

 0