Nadchodzi nowa seria iPad Air. Większy ekran i odświeżony wygląd?

Nadchodzi nowa seria iPad Air. Większy ekran i odświeżony wygląd?

Już niedługo zadebiutować mogą nowe tablety z linii iPad Air. Apple podobno szykuje 2 wersje różniące się od siebie rozmiarem. To jednak nie wszystko, co w temacie nowych tabletów zdradzają przecieki.

Apple szykuje większego iPada Air?

Apple może szykować dość znaczące odświeżenie iPad Air. Firma z Cupertino ma bowiem wprowadzić do oferty 2 wersje różniące się od siebie rozmiarem. Jedną z nich byłby oczywiście klasyczny wariant z przekątną ekranu wynoszącą 10,9 cala. Druga opcja z pewnością zadowoli tych, którzy woleliby jeszcze większy wyświetlacz. Apple ma bowiem równolegle oferować 12,9-calowy wariant, czyli tak samo jak robi to w przypadku serii iPad Pro. Warto zauważyć, iż nie byłby to pierwszy raz, kiedy Apple wprowadza większą wersję do oferty. Przykładem jest tutaj MacBook Air z procesorem M2, który początkowo debiutował w rozmiarze 13,6 cala. Później firma wprowadziła natomiast opcję z przekątną 15,3 cala. W temacie większego iPada Air należy również dodać, że ma on zachować tę samą technologię ekranu, z jakiej korzystać będzie 10,9-calowy wariant. Nie będzie to zatem OLED, a LCD.

Druga opcja z pewnością zadowoli tych, którzy woleliby jeszcze większy wyświetlacz. Apple ma bowiem równolegle oferować 12,9-calowy wariant, czyli tak samo jak robi to w przypadku serii iPad Pro.

Ulepszeń można spodziewać się również w kwestii samej wydajności. Obecny model Air napędzany jest przez chip M1. Apple ma już co prawda w ofercie procesory z rodziny M3, jednak zdaje się, że do nowych iPadów Air trafi model M2. Wciąż będzie można zatem liczyć na poprawę osiągów.

Apple idzie w nowy design

Nowe tablety z linii iPad Air mają również przynieść wyspę aparatów, która będzie wpisywać się w nowy schemat wyglądu, jaki zamierza wykorzystywać Apple. Pojedynczy obiektyw zostanie więc umiejscowiony wraz z diodą doświetlającą na pionowej wyspie przypominającej ułożenie aparatów znane z iPhona X. Przypomnijmy, że według ostatnich doniesień, taką budową cechować ma się również iPhone 16 oraz iPhone SE 4. generacji. Wiele wskazuje zatem na to, że Apple zamierza nieco pozmieniać wygląd swoich kolejnych urządzeń. 

Premiera nowej linii iPad Air może być już naprawdę blisko. Mówi się bowiem o oficjalny wprowadzeniu tabletów już w marcu. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadchodzi nowa seria iPad Air. Większy ekran i odświeżony wygląd?

 0