Nadchodzi nowy model Lenovo Legion Go. Będzie mniej wydajny, ale za to tańszy

Nadchodzi nowy model Lenovo Legion Go. Będzie mniej wydajny, ale za to tańszy

Lenovo Legion Go to jeden z kilku dostępnych na rynku handheldów. Model ten zyskał uznanie graczy i jest niezłą propozycją skierowaną do fanów mobilnego grania. Jeśli dla kogoś jest to za droga lub gabarytowo zbyt duża propozycja to producent szykuje podobno nowy model.

Rzeczywiście, Lenovo Legion Go to ciężki i nieporęczny sprzęt do mobilnego grania, który swoje też waży. Nie jest tak poręczny jak Nintendo Switch i waży prawie 200 g więcej niż ASUS ROG Ally. Dlatego ma otrzymać nową wersję. Mowa o Lenovo Legion Go, który będzie wyposażony w procesor Z1 od AMD, ale jednocześnie urządzenie otrzyma pewne ulepszenia względem bazowego modelu. Słowo "Lite" daje tu pewne wskazówki i chodzi m.in. o nieco mniejszy wyświetlacz (standardowy Legion Go posiada 8,8-calowy ekran).

W przygotowaniu jest Legion Go Lite, który będzie lżejszy i mniejszy od bazowego modelu.

Lenovo poszło w ślady Nintendo Switch, w efekcie Legion Go oferuje odłączane kontrolery. Być może producent znów zainspiruje się japońskim konkurentem i zastosuje niczym w Switch Lite przymocowany na stałe kontroler?

ASUS ma tańszą wersję Ally, która wykorzystuje zwykły chipset Z1 firmy AMD, a nie Z1 Extreme. Jest więc całkowicie możliwe, że w tej wersji „Lite” można również zrezygnować z wydajniejszego wariantu „E”, aby zapewnić pewne oszczędności.

Wszelkie cięcia przełożą się na dwie rzeczy: Legion Go Lite będzie lżejszy oraz mniejszy, co przypadnie do gustu osobom poszukującym sprzętu do mobilnego grania, którego bez trudu włożą do mniejszego plecaka czy torebki.

Na razie nieznana jest premiera ani cena nowego modelu. Urządzenie powinno zadebiutować stosunkowo szybko, a cena z oczywistych względów ma być niższa.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadchodzi nowy model Lenovo Legion Go. Będzie mniej wydajny, ale za to tańszy

 0