Nadchodzi pierwszy smartwatch marki Google Pixel

Nadchodzi pierwszy smartwatch marki Google Pixel

Nie ma wątpliwości, że na jesieni Google zaprezentuje trzecią generację smartfonów Pixel, ale Evan Blass (aka @evleaks) twierdzi, że to nie jedyne urządzenia tej marki, jakich możemy spodziewać się pod koniec tego roku.

Oczekiwać mamy także odświeżonej wersji słuchawek bezprzewodowych Pixel Buds, jak również pierwszych "inteligentnych" zegarków Pixel. Fani smartwatchy mają więc powody do zadowolenia, ponieważ oznacza to, że Google nie zamierza rezygnować z platformy Wear OS (niedawno Android Wear) i szykuje coś nowego w tym zakresie, co zachęcać może nas do zmiany sprzętu. Warto jednak zaznaczyć, że bazujący na Androidzie system operacyjny dedykowany zegarkom jest już dostępny na rynku kilka lat, ale dotychczas amerykański koncern bazował jedynie na urządzeniach firm trzecich, które dostarczały produkty wykorzystujące ten OS. Tym samym Google ma okazję pokazać pełnię jego możliwości, ponieważ zna to oprogramowanie od podszewki.  

Koncern pracuje podobno nad trzema smartwatchami marki Pixel, a ich nazwy kodowe to Triton, Ling i Sardine

Z informacji, do których dotarł portal WinFuture, wynika z kolei, że koncern obecnie pracuje nie nad jednym, ale trzema smartwatchami marki Pixel, a ich nazwy kodowe to Triton, Ling i Sardine. Wszystkie trzy urządzenia wykorzystywać mają nowy procesor Snapdragon 3100 od Qualcomm (amerykański producent potwierdził już pracę nad takowym) dedykowany urządzeniom wearable, który gwarantować ma m.in. nowe funkcje w zakresie zarządzania energią oraz dłuższy czas pacy urządzenia na baterii. Nie da się ukryć, że smartwatche to kategoria urządzeń, które dostępne są na rynku od wielu lat, ale wciąż nie zyskały jakiejś większej popularności, balansując na granicy produktu niszowego i dla mas. Najwyraźniej jednak Google ma coś ciekawego do zaprezentowania i doszło do wniosku, że "jeśli chcesz coś zrobić dobrze, zrób to sam".  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadchodzi pierwszy smartwatch marki Google Pixel

 0