Nadchodzi Radeon RX 6900 XT TOXIC od Sapphire. Chłodzenie wodne i 450 W

Nadchodzi Radeon RX 6900 XT TOXIC od Sapphire. Chłodzenie wodne i 450 W

Jeśli chodzi o karty graficzne chłodzone cieczą, to tego rodzaju warianty zdecydowanie częściej dostępne są w przypadku modeli NVIDII niż AMD, ale od czasu do czasu i fani Radeonów mogą liczyć na grafikę z takową chłodnicą. Zdaje się, że swoją high-endową propozycję z coolerem typu AIO szykuje firma Sapphire, której ostatnim chłodzonym wodą Radeonem był RX 390X TOXIC. Po kilku latach otrzymać mamy jego następcę w postaci modelu Radeon RX 6900 XT TOXIC. Mowa tu o topowej karcie w ofercie Czerwonych, która w takim wydaniu może dostarczyć naprawdę imponującą wydajność. Oczywiście wiąże się to z wysokim kosztem (nie tylko finansowym). 

Zdaje się, że Sapphire szykuje high-endową kartę graficzną z coolerem typu AIO - Radeon RX 6900 XT TOXIC.

Z przecieków i oficjalnych zwiastunów producenta wnioskować można, że będzie to właśnie Radeon RX 6900 XT TOXIC, a karta posiada także żółte podświetlenie, które znamy już z RX 390X TOXIC. Niewykluczone także, że będzie to wariant TOXIC ATOMIC, gdyż na chińskim trailerze pojawiają się literki A i T. Jak na razie producent nie zdradza zbyt wiele na temat tej karty, ale na ujawnionych materiałach widać, że grafika zasilana będzie podwójnym złączem 8-pin i pojedynczym 6-pin. Wnioskować więc można, że jej pobór mocy wynosić będzie 75 W (PCIe) + 150 W (PEG 8pin) + 150 W (PEG 8pin) + 75 W (PEG 6pin), co łącznie daje aż 450 W, czyli o 150 W niż w przypadku referencyjnego Radeona RX 6900 XT.

Nadchodzi Radeon RX 6900 XT TOXIC od Sapphire. Chłodzenie wodne i 450 W

Jeśli zaś chodzi o design karty graficznej, zobaczyć możemy pojedynczy wentylator w GPU pokryty kratą, a resztę stanowi błyszcząca osłona laminatu. Z grafik wnioskować można także, że pompa znajdować będzie się pod osłoną. Karta graficzna Sapphire Radeon RX 6900 XT Toxic będzie dwuslotową konstrukcją, chłodzoną przez 360 mm cooler AIO Liquid. Niestety nie znamy jeszcze szczegółów specyfikacji tego modelu, a w szczególności jego częstotliwości taktowania. Możemy spodziewać się, że więcej informacji zostanie ujawnionych, kiedy Sapphire RX 6900 XT TOXIC zostanie oficjalnie zaprezentowany, co nastąpić ma lada moment. Data premiery i dostępność nie są jeszcze znane, ale z pewnością będzie to propozycja dla osób z grubym portfelem. Zdaje się to potwierdzać cena jaka pojawiła się w sklepie Newegg gdzie karta wyceniona została na 1639 USD. 

Nadchodzi Radeon RX 6900 XT TOXIC od Sapphire. Chłodzenie wodne i 450 W

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadchodzi Radeon RX 6900 XT TOXIC od Sapphire. Chłodzenie wodne i 450 W

 0