Nadchodzi Redmi Note 8. Smartfon ma być mocniejszy od poprzednika

Nadchodzi Redmi Note 8. Smartfon ma być mocniejszy od poprzednika

Przed tygodniem pojawiły się nieoficjalne doniesienia jakoby Xiaomi przygotowywało prezentację Redmi Note 8. Teraz z kolei Lu Weibing, wiceprezes chińskiego giganta oraz dyrektor generalny submarki Redmi przyznał, że następca siódemki będzie znacznie silniejszym urządzeniem od swojego poprzednika i tym samym potwierdził trwające prace nad Redmi Note 8. Aktualnie nie posiadamy w pełni sprawdzonych informacji odnośnie zastosowanych w smartfonie podzespołów. Spekuluje się, że Chińczycy wykorzystają układ MediaTek Helio G90T będący mocniejszym odpowiednikiem Helio G90. Jest to 8-rdzeniowy procesor (2 x Cortex-A76 z taktowaniem 2,05 GHz i 6 x Cortex-A55 taktowany do 2 GHz) z grafiką Mali-G76 3EEMC4 o taktowaniu 800 MHz.

Szef Redmi potwierdził, że Note 8 będzie potężniejszy od swojego poprzednika. 

Niewykluczone, że telefon dostanie wyczekiwany przez maniaków fotografii 64 Mpix aparat główny. Przypomnijmy, że niedawno przedsiębiorstwo wspominało o opracowywaniu smartfona wyposażonego w takie rozwiązanie. Notabene warto podkreślić, iż Xiaomi to nie pierwszy producent planujący zaimplementować tak ogromną kamerę, ponieważ w maju Samsung zaprezentował własny 64 Mpix obiektyw, który ma pojawić się w urządzeniach wielu innych firm technologicznych. Wracając do Redmi Note 8 trudno ocenić na ile smartfon zostanie wyceniony, aczkolwiek musimy pamiętać, że nie mamy do czynienia z topowymi flagowcami, więc jego wartość powinna oscylować na atrakcyjnym poziomie. Przykładowo Note 7 wyceniono na ok. 700-999 złotych.

Na 7 sierpnia Xiaomi zaplanowało specjalne wydarzenie w Chinach i całkiem możliwe, że to właśnie wtedy będziemy świadkami prezentacji modeli z serii Redmi Note 8. Wspomniana submarka cieszy się sporą popularnością zwłaszcza w Polsce, a to za sprawą odpowiedniego stosunku ceny do jakości dostępnych produktów. Idealnie dowodzi tego zainteresowanie najnowszym przedstawicielem, czyli Redmi Note 7, który przekroczył pułap 10 milionów sprzedanych sztuk czego udało się dokonać w 129 dni od momentu debiutu. Bez wątpienia jest to ogromny sukces dla samego Xiaomi.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadchodzi Redmi Note 8. Smartfon ma być mocniejszy od poprzednika

 0