Nadchodzi remaster Quake II. Fani mogą zacierać ręce

Nadchodzi remaster Quake II. Fani mogą zacierać ręce

Organ klasyfikacji wiekowej Korei Południowej często ujawnia nadchodzące gry przed ich oficjalnymi ogłoszeniami, co czyni go wiarygodnym źródłem. Jeden z jego najnowszych wpisów sugeruje zaś, że Bethesda i Id Software szykują odświeżenie jednego z najbardziej kultowych shooterów. 

Remaster Quake II potwierdzony przez organ przyznający klasyfikację wiekową

Niezapowiedziany remaster Quake II otrzymał ostatnio oceny wiekowe w Korei Południowej. Są więc duże szanse, że Bethesda i id Software mogą ogłosić i wydać tytuł na QuakeCon 2023, który rozpocznie się za nieco ponad miesiąc. Warto przypomnieć, że podobnie wyglądało to dwa lata temu, kiedy remaster oryginalnego Quake'a został ogłoszony na QuakeCon 2021. To wydanie również wyciekło na krótko przed wydarzeniem, kiedy harmonogram prezentacji Bethesdy został przedwcześnie upubliczniony.

Niezapowiedziany remaster Quake II otrzymał ostatnio oceny wiekowe w Korei Południowej.

Ocena wiekowa Quake II nie ujawnia żadnych nowych informacji ani wskazówek na temat tego, co może zawierać remaster, ale wcześniejsze remastery gier, takich jak Doom i Quake, wydają się dobrą wskazówką. Ponowne wydanie Quake II prawdopodobnie przyniosłoby znaczące ulepszenia i nową zawartość do pierwszoosobowej strzelanki z 1997 roku.

Czego się spodziewać?

W remasterze pierwszego Quake'a Bethesda id, MachineGames i Nightdive Entertainment dodały ulepszoną grafikę, a także obsługę wyższych rozdzielczości, wyższą liczbę klatek na sekundę, nowe tryby rozgrywki i nowe poziomy. Co więcej, ulepszenia były dostępne bezpłatnie dla każdego, kto posiadał już oryginalną wersję w cyfrowych sklepach, jednocześnie umożliwiając użytkownikom granie w starsze edycje.

Dodatkowo, przez około rok po ponownym wydaniu, Bethesda stopniowo dodawała więcej trybów rozgrywki, funkcje ułatwień dostępu i opcję łatwego pobierania wybranych klasycznych map dla fanów. Doom i Doom II otrzymały podobne odświeżenie, więc nie byłoby zaskoczeniem, gdyby właściciele Quake II znaleźli darmowe odświeżenie gry w swoich bibliotekach Steam podczas QuakeCon, który potrwa od 10 do 13 sierpnia.

Nie byłby to jednak pierwszy darmowy remaster, jaki otrzymali posiadacze Quake II. NVIDIA i Lightspeed Studios wypuściły Quake II RTX w 2019 roku, dodając zaawansowane śledzenie ścieżki, aby drastycznie poprawić i zasadniczo zmienić system oświetlenia gry i realistycznie symulować odbijające się światło. Ta wersja gry nadal otrzymuje łatki. Każdy, kto kupi zremasterowany Quake II na PC, prawie na pewno uzyska dostęp do Quake II RTX.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadchodzi remaster Quake II. Fani mogą zacierać ręce

 0