Nadchodzi ​​The Elder Scrolls 6. Bethesda oficjalnie potwierdza trwające prace

Nadchodzi ​​The Elder Scrolls 6. Bethesda oficjalnie potwierdza trwające prace

Bethesda właśnie rzuciła nieco światła na aktualny stan rozwoju gry The Elder Scrolls VI. W rozmowie z hiszpańską publikacją Vandal, szef wydawniczy Bethesdy, Pete Hines, ujawnił, że choć uwaga skupiona jest teraz na nadchodzącej grze Starfield, pewna liczba programistów pracuje nad kontynuacją epickiego fantasy z Tamriel, która oficjalnie przekroczyła etap przedprodukcyjny.

The Elder Scrolls VI wyszło z procesu przedprodukcyjnego. Na grę jeszcze jednak poczekamy.

Wszystkim znanym faktem jest, że zarówno Starfield, jak i The Elder Scrolls VI zostały zaprezentowane na E3 2018, przy czym pierwsza z nich, głośna gra RPG science-fiction, jest o krok przed premierą. Bethesda oczywiście koncentruje się obecnie na dopieszczaniu Starfield oraz planowaniu potencjalnego wsparcia po premierze. Oznacza to, że na jakiekolwiek nowe informacje na temat The Elder Scrolls VI przyjdzie nam jeszcze poczekać. W wywiadzie Hines podkreślił: "Całe nasze studio skupiło się na tym, aby ta gra była jak najlepsza. I tak, nad The Elder Scrolls VI pracują ludzie, ale studio skupiło się właśnie na tym. Więc nie, nie dowiecie się wcześniej o The Elder Scrolls VI."

The Elder Scrolls VI może nie pojawić się na konsolach obecnej generacji. Gra już weszła w proces produkcji.

Pokrywa się to z zeznaniami szefa Xbox, Phila Spencera, złożonymi podczas czerwcowego procesu Microsoftu przeciwko amerykańskiej FTC, w którym twierdził, że gra pojawi się za co najmniej pięć lat i nie jest pewien, na jakich platformach zostanie wydana Mając na uwadze fakt przejęcia Bethesdy przez Microsoft, oczywistym jest, że głównymi platformami dla gry będą PC i Xbox Microsoft przejął przecież Bethesdę oraz jej właściciela, ZeniMax, w transakcji o wartości 7,5 miliarda dolarów w 2020 roku. Co jednak ciekawe, wypowiedź szefa Xbox, Phila Spencera, podczas procesu Microsoftu w czerwcu, sugeruje, że The Elder Scrolls 6 może nawet nie trafić na konsolę Xbox Series S/X. To oznacza, że gracze mogą być zmuszeni do przesiadki na nowsze generacje, jeśli chcą podjąć się przygód w świecie TES 6. Spencer podkreślił również, że następna generacja konsol od Microsoftu i Sony może pojawić się około roku 2028, a to pokrywa się z terminem, w którym oczekuje się ukończenia The Elder Scrolls 6.

Obecnie konsola Xbox Series S już stwarza wyzwania dla programistów z powodu swoich ograniczeń technicznych. Baldur's Gate 3, stworzone przez Larian Studios, to tylko jeden z przykładów, gdzie tryb współpracy na podzielonym ekranie stanowi problem na tej konsoli. Mimo to, wersja gry na Xbox Series S ma być dostępna jeszcze w tym roku.

Jeśli chodzi o samą grę, Bethesda nadal nie zdradza żadnych informacji, ale wiemy, że The Elder Scrolls 6 będzie używać odnowionego Creation Engine 2. Tego samego silnika, który wykorzystano do tworzenia nadchodzącej gry Starfield, która jeszcze przed premierą jest krytykowana za obecność niewidzialnych ścian, ograniczających ekspolarcię. Todd Howard, reżyser gry, opisał ją jako "Skyrim w kosmosie".

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadchodzi ​​The Elder Scrolls 6. Bethesda oficjalnie potwierdza trwające prace

 0