Nadchodzi XMail? Elon Musk może stworzyć konkurencję dla Gmaila

Nadchodzi XMail? Elon Musk może stworzyć konkurencję dla Gmaila

W wyniku niedawnej afery, a właściwie internetowego oszustwa, które dotknęło użytkowników Gmaila, Nate McGrady, inżynier bezpieczeństwa w firmie X, zwrócił uwagę na potencjalne rozwiązanie problemu na X, sugerując: "Kiedy stworzymy XMail?" Odpowiedzi udzielił Elon Musk, wskazując: "To nadchodzi".

Choć Musk nie zagłębił się w szczegóły, jego wypowiedź wzbudziła spore zainteresowanie, szczególnie w kontekście historii Google z zamykaniem popularnych usług. Niemniej jednak, istnieje pewne niepewność, czy XMail rzeczywiście zobaczy światło dzienne, biorąc pod uwagę obfitość dostępnych usług pocztowych w sieci. Dodatkowo, platforma Twitter/X zajęta jest aktualnie innymi projektami, takimi jak rozwój płatności online i usługi wideokonferencji, a także walką z odpływem reklamodawców. Niemniej jednak, Musk może być zmotywowany próbą przyciągnięcia użytkowników z dala od Google, szczególnie w kontekście pojawiających się plotek o planowanym zamknięciu Gmaila.

Elon Musk może wprowadzić konkurencję dla usługi Gmail. 

W czwartek pojawiła się niepokojąca wiadomość, która wydawała się być oficjalnym komunikatem od Google, sugerującym planowane wyłączenie Gmaila 1 sierpnia. Pomimo dość absurdalnego stwierdzenia, że Gmail zostanie wyłączony, wielu użytkowników dało się na to nabrać, przywołując wcześniejsze kontrowersje związane z tajemniczymi działaniami Google, takimi jak wysyłanie produktów na cmentarz. Ostatecznie, presja społeczności online skłoniła Google do publicznego oświadczenia na Twitterze: „Gmail zostanie z nami”.

Ta reakcja mogła być również bodźcem dla Elona Muska do włączenia się w dyskusję. Jego historyczne spięcia z firmą Google, zwłaszcza w kwestii sztucznej inteligencji, są dobrze udokumentowane. W minionym tygodniu Musk skrytykował chatbota Google Gemini AI za tworzenie historycznie niedokładnych obrazów, nazywając je „szalenie rasistowskimi i antycywilizacyjnymi programami”.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nadchodzi XMail? Elon Musk może stworzyć konkurencję dla Gmaila

 0