Najcieńszy laptop 2w1 - ASUS ZenBook Flip S

Najcieńszy laptop 2w1 - ASUS ZenBook Flip S

Firma ASUS podczas organizowanej w Tajwanie konferencji Edge of Beyond przedstawiła najnowsze modele swoich laptopów i urządzeń w 2w1. Wśród nich znalazł się ZenBook Flip S, wyróżniający się swoimi gabarytami.

Reklamowany jako "najcieńszy laptop konwertowalny na świecie", 13-calowy ZenBook Flip S, wyróżnia się grubością obudowy, która nie przekracza 10,9mm. Ponadto waży 1,1 kilograma, a użyte w konstrukcji ramki są minimalnej wielkości - ASUS nazywa ten design "NanoEdge". Sercem laptopa jest procesor 7. generacji Intel Core i7-7500U (w trybie Boost osiąga 3,5 GHz), którego wspomoże do 16 GB RAM LPDDR3 2133 MHz oraz zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 620. Trudno zresztą oczekiwać by w tak cienkiej konstrukcji ktoś umieszczałby dedykowane GPU, szczególnie w sprzęcie niekierowanym raczej do graczy. Aby ograniczyć gabaryty i zadbać o odpowiedni TDP, firma ASUS musiała stworzyć własny system chłodzenia wodnego podobny do tego, który Microsoft użył po raz pierwszy w Surface Pro 3 - dba o to wiatraczek LCP o grubości zaledwie 0,3mm.

ASUS podkreśla znacznie mniejszą wagę urządzenia od konkurencyjnych MacBook Air i HP Spectre X360

ZenBook Flip S to 13,3-calowy ekran (który można obracać o 360 stopni) z ramkami z boczną długością 6,11mm. Rozdzielczość wyświetlacza to 4K, co teoretycznie daje 331 PPI. Urządzenie oczywiście obsługuje standard Windows Ink, aczkolwiek nie wiadomo czy producent dołączy do zestawu swój rysik ASUS Pen. Urządzenie będzie miało domyślnie preinstalowany Windows 10 S (nie wiemy czy będzie oferowana ograniczona czasowo opcja upgrade'u jak w Surface Laptop), a także czytnik linii papilarnych kompatybilny z Windows Hello. Oprócz tego laptop będzie posiadał dwa porty USB typu C, system audio Harman Kardon, a jego maksymalna konfiguracja zakłada terabajtowy dysk SSD (PCIe 3.0 x4). Czas pracy baterii reklamowany jest na 11,5 godzin, a laptop naładujemy od zera do 60% w zaledwie 49 minut. Najtańsza wersja będzie kosztować 1099 USD a urządzenie trafi do sprzedaży we wrześniu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najcieńszy laptop 2w1 - ASUS ZenBook Flip S

 0