Najlepiej zarabiającym YouTuberem na świecie jest.... 7-latek

Najlepiej zarabiającym YouTuberem na świecie jest.... 7-latek

Prowadzenie swojego kanału na YouTube to nie jest już tylko zabawa i próba pokazania się szerszej publiczności w celu wyrażenia swojej opinii na dany temat. Tak było kiedyś. Teraz YouTube to miejsce gdzie się zarabia i to wcale niemałe pieniądze.  Nie wiadomo dokładnie ile kto zarabia na swoich materiałach wideo, nikt przecież nie będzie otwarcie mówił o swoich zarobkach. Magazyn Forbes postanowił jednak oszacować zarobki  YouTuberów i stworzyć listę tych najlepiej zarabiających wraz z wyszczególnionymi kwotami jakie w przybliżeniu otrzymują za swoją działalność. Forbes przeanalizował cały rok od 1 czerwca 2017 do 1 czerwca 2018 i opierając się na szacunkowych wyliczeniach, przygotował raport na temat najlepiej zarabiających twórców na YouTube.

Najlepiej zarabiający YouTuberem jest 7-letni chłopiec recenzujący zabawki.

Najlepiej zarabiającym YouTuberem na świecie jest.... 7-latek

Forbes oszacował przychód YuoTuberów na podstawie pieniędzy otrzymanych z reklam wyświetlanych w portalu wraz z materiałami sponsorowanymi oraz środków otrzymanych ze sprzedaży gadżetów dla fanów. Magazyn wykorzystał dane firm analitycznych zajmujących się m.in. influencerami jak Captiv8, SocialBlade i Pollstar oraz informacje z dobrze zaznajomionych z tematem, nieujawnionych źródeł. Kwoty te nie są pomniejszone o należy podatek dochodowy, którego wysokość zależy od kraju pochodzenia YouTubera. Nie uwzględniono również opłat dla pośredników, menadżerów, prawników i innych osób czy instytucji, które są obecne w pracy twórcy. Z opublikowanych informacji jasno wynika, że najwięcej osób zarabia na grach i w sumie nie jest to żadne zaskoczenie. 

Zaskoczeniem może być jednak fakt, że najwięcej ze wszystkich zarabia nie Logan Paul ani PewDiePie, którzy tak naprawdę znajdują się na końcu zestawienia, ale siedmioletni dzieciak, który na swoich nagraniach po prostu pokazuje jak bawi się zabawkami. Ryan ToysReview  to kanał prowadzony przez 7 letniego Ryana, który recenzuje zabawki i stał się naprawdę wpływową postacią na świecie do tego stopnia, że sieć Wallmart zamierza wprowadzić zabawki sygnowane imieniem chłopaka. Według autorów raportu na konto Ryana wpłynęło 22 mln dolarów w badanym okresie. Poniżej pełne zestawienie najlepiej zarabiających YouTuberów:

10. Logan Paul 14,5 mln dolarów
9. PewDiePie 15,5 mln dolarów
8. Jacksepticeye 16 mln dolarów
7. Vanoss Gaming 17 mln dolarów
6. Markiplier 17,5 mln dolarów
5. Jeffree Star 18 mln dolarów
4. DanTDM 18,5 mln dolarów
3. Dude Perfect 20 mln dolarów
2. Jake Paul 21,5 mln dolarów
1. Ryan ToysReview 22,5 mln dolarów 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepiej zarabiającym YouTuberem na świecie jest.... 7-latek

 0