Najlepsze aplikacje na urządzenia Apple, czyli App Store Awards 2022

Najlepsze aplikacje na urządzenia Apple, czyli App Store Awards 2022

Apple ogłosiło zwycięzców "konkursu" App Store Awards 2022, w ramach którego wybrano najlepsze aplikacje dostępne na urządzenia z logo nadgryzionego jabłka. Łącznie wyselekcjonowano 10 programów. Ponadto wyróżniono dwie kategorie: aplikacja oraz gra. Na większość głównych urządzeń przypadły po 2 tytuły.

Apple ogłosiło najlepsze programy na swoje urządzenia w ramach App Store Awards 2022. Wybór zwycięzców z pewnością nie był łatwy, ponieważ wyróżnionych zostało tylko 10 tytułów. Mowa o grach i aplikacjach dostępnych na 5 głównych produktów z logo nadgryzionego jabłka: iPhone, iPad, Mac, Apple TV oraz Apple Watch. Sprawdźmy zatem czemu, według giganta technologicznego z Cupertino, warto się bliżej przyjrzeć.

Apple ogłosiło najlepsze programy na swoje urządzenia w ramach App Store Awards 2022.

App Store Awards 2022: iPhone

Aplikacja - Najlepszą aplikacją na smartfony od Apple została BeReal. Appka jest o tyle wyjątkowa, że umożliwia pokazanie znajomym lub członkom rodziny tego, czym się obecnie zajmujemy albo gdzie w danej chwili jesteśmy. BeReal pozwala zatem walczyć ze sztucznym wizerunkiem, który wielu ludzi stara się kreować w sieci. Aplikacja wysyła użytkownikowi w losowym momencie dnia powiadomienie z prośbą o wykonanie zdjęcia przednim oraz tylnym aparatem smartfona. Jeśli tego nie zrobimy, nie będziemy mogli otworzyć treści od znajomych. Zasada działania appki wydaje się zatem banalna i taka ma być. W końcu chodzi tylko o to, aby podzielić się z najbliższymi prawdziwymi, a nie sztucznie wyidealizowanymi momentami z życia.

Apple iPhone

Gra - Była już aplikacja, przyszła kolej na coś dla fanów mobilnego grania. Najlepszym tytułem na iPhone'y został Apex Legends Mobile, czyli battle royale w jednej z najbardziej rozpoznawalnych odsłon. Gra pozwala na zespołową rywalizację o przetrwanie i zwycięstwo z innymi drużynami. Apex Legends Mobile z pewnością dostarczy wielu emocji miłośnikom gamingu.

App Store Awards 2022: iPad

Aplikacja - iPad to jedno z tych urządzeń, które studenci zabierają na uczelnie, aby mieć wszystko pod ręką i w łatwy sposób móc edytować bądź dodawać kolejne notatki. Nic więc dziwnego, że Apple wybrało aplikację GoodNotes 5. To z pozoru proste narzędzie pozwala tworzyć niebanalne, bogate w szczegóły i ładnie wyglądające notatki. Ponadto GoodNotes 5 bez problemu obsługuje piórko Apple Pencil.

Apple iPad

Gra -  Kiedy myślę o iPadzie wyobrażam sobie narzędzie do profesjonalnych zastosowań. Czy ktoś jednak kiedyś powiedział, ze profesjonaliści nie mogą być także graczami? Duży ekran oraz mocne podzespoły tabletu od Apple świetnie nadają się również do gamingu. Zwycięzcą App Store Awards 2022 w tej kategorii został Moncage. Nie jest to jednak tytuł dla każdego, ponieważ Moncage zalicza się do kategorii gier logicznych. Osoby lubiące łamigłówki z pewnością będą zainteresowane.

App Store Awards 2022: Apple TV

Aplikacja - Zwycięską aplikacją na telewizory jest ViX, czyli program dający dostęp do rozrywki latynoamerykańskiej.

Apple TV

Gra -  Granie na telewizorze? Proszę bardzo! El Hijo to skradanka logiczna w klimacie Dzikiego Zachodu. Naszym celem jest przeprowadzenie głównego bohatera przez wiele czyhających na niego niebezpieczeństw. Właśnie tę grę na telewizory, Apple uznało za najlepszą w 2022 roku.

App Store Awards 2022: Mac

Aplikacja - W kategorii komputery Mac, firma z Cupertino przyznała wyróżnienie App Store Awards 2022 aplikacji MacFamilyTree 10. Jak sama nazwa wskazuje, appka została stworzona, aby umożliwić tworzenie drzew genealogicznych. MacFamilyTree 10 robi to w ciekawej formie 3D, która jest bardzo przyjemna dla oka.

Apple MacBook

Gra -  Najlepszą grą na komputery Mac został Inscryption. To mroczna karcianka z elementami escape roomu.

App Store Awards 2022: Apple Watch

Aplikacja - Gentler Streak to aplikacja śledząca nasze poczynania jeśli chodzi o kondycję fizyczną, która da nam przysłowiowego "kopa" do działania, ale nie zamęczy nas do upadłego. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą po prostu dbać o zdrowie i cenią sobie także czas odpoczynku.

Apple Watch

Na koniec należy powiedzieć o najlepszej grze w usłudze Apple Arcade, którą została Wylde Flowers. Jest to zarazem ostatnia z nagrodzonych przez Apple aplikacji.

Warto jeszcze wspomnieć o pięciu pozycjach wyróżnionych w kategorii Cultural Impact, a są nimi:

  • How We Feel
  • Dot's Home
  • Locket Widget
  • Waterllama
  • Inua

Co sądzicie o wyborach Apple, trafne, czy może jednak są lepsze produkcje?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze aplikacje na urządzenia Apple, czyli App Store Awards 2022

 0