Najnowsza aktualizacja do Windows 10 April Update powoduje spore problemy

Najnowsza aktualizacja do Windows 10 April Update powoduje spore problemy

Jak donosi wielu użytkowników Windowsa 10, najnowszy update powoduje różne problemy już podczas jego instalacji. Zalecane jest więc jego tymczasowe pominięcie.

Opublikowana w bieżącym tygodniu aktualizacja KB4284835 jest sporą paczką poprawek do najnowszej wersji Windows 10 April Update. Jak się okazuje coraz więcej osób skarży się na forum Microsoftu oraz Reddicie na nowe problemy, które pojawiły się nie tylko podczas jej instalacji, ale także wkrótce potem. Po pierwsze okazuje się, że błędy uniemożliwiają poprawne przeprowadzenie implementacji poprawek w systemie wyrzucając użytkowników do pulpitu lub wyświetlając czarny ekran. Oczywiście wówczas cały proces należy zwyczajnie anulować. Nawet jeśli jakimś cudem przebrniemy przez wgrywanie patcha może pojawić się komunikat o ponownym uruchomienie komputera w celu zainstalowania dokładnie tych samych usprawnień.

Najnowsza poprawka do Windowsa 10 powoduje już problemy podczas instalacji

Najnowsza aktualizacja do Windows 10 April Update powoduje spore problemy

Gigant z Redmond doskonale zdaje sobie sprawę z problemów i w odpowiednim momencie wypuści poprawną wersję. Warto zaznaczyć, że to nie pierwsze tego typu problemy z patchem do najnowszego buildu dziesiątki bowiem występowały one jeszcze zaraz po publikacji poprzedniej wersji. Dotyczyły one głównie posiadaczy dysków SSD i oprogramowania antywirusowego Avast. Mało tego, sam April Update sprawiał nie lada trudności podczas pobierania. Niestety takie zdarzenia dobitnie pokazują, iż Microsoft dość średnio radzi sobie z dodawaniem kolejnych elementów do swego OS-u. Miejmy nadzieję, że w przyszłości programiści korporacji wyciągną odpowiednie wnioski, dzięki czemu takowych wpadek będzie minimalna ilość.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najnowsza aktualizacja do Windows 10 April Update powoduje spore problemy

 0