Najnowsza aktualizacja Fortnite zmniejsza rozmiar gry na PC-tach o 60 GB

Najnowsza aktualizacja Fortnite zmniejsza rozmiar gry na PC-tach o 60 GB

Chociaż o Fortnite nie mówi się aż tyle, co jeszcze kilka miesięcy temu, to wciąż jest to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Prawdopodobnie w gatunku Battle Royale nie ma sobie równych i cały czas przynosi Epic Games ogromne zyski. Najpopularniejszy tryb Battle Royale, przez 3 lata swojego istnienia, doczekał się wielu zmian i aktualizacji. Nie wszystkie podobały się społeczności graczy, ale nie to jest tutaj najważniejsze. Ciągłe poprawki najprawdopodobniej doprowadziły do sporego bałaganu w plikach gry, przez co ta na PC-tach zajmowała ogromne ilości miejsca. Przed najnowszą aktualizacją na pliki Fortnite trzeba było mieć około 90 GB miejsca na dysku. Sporo jak na grę, która przecież nie jest specjalnie rozbudowana czy skomplikowana pod kątem graficznym. Jednak to właśnie uległo zmianie.

Najnowsza aktualizacja Fortnite jest ogromna, ale jednocześnie znacząco zmniejsza ilość miejsca zajmowanego przez grę.

Fortnite

Dzisiaj udostępniona aktualizacja Fortnite'a zajmuje aż 27 GB. Pobieranie tak dużych ilości danych nie jest niczym standardowym dla tej produkcji, dlatego niektórzy gracze mogą przeżyć niemały szok. Jednak rozmiar update'u ma swoje uzasadnienie. Można powiedzieć, że gra jest praktycznie pobierana od nowa, ponieważ aktualizacja aż o 60 GB ucina ilość potrzebnego miejsca na dysku na pliki Fortnite'a. Oznacza to, że zamiast wcześniejszych 90 GB gra będzie zajmować tylko 30 GB. Epic Games co prawda nie pochwaliło się, w jaki sposób udało się tak bardzo ograniczyć rozmiar plików, ale możemy mieć pewne domysły. Prawdopodobnie uporządkowano wszystko, usuwając zdublowane pliki i dodając do tego lepszy mechanizm kompresji. To najbardziej realistyczny scenariusz.

Mniejszy rozmiar gry to nie jedyna zaleta najnowszej aktualizacji. Na oficjalnym profilu Fortnite na Twitterze możemy przeczytać, że od teraz mniejsza będą też same łatki. Oznacza to mniej gigabajtów do pobrania i sporo zaoszczędzonego czasu. Na dodatek gra ma się szybciej ładować. Szkoda, że tak ogromne zmiany, póki co tyczą się tylko i wyłącznie wersji na komputery. Gracze konsolowi, póki co, muszą obejść się smakiem, ale prawdopodobnie Epic Games pracuje również nad zmianami na PlayStation 4, Xbox One oraz nadchodzące wielkimi krokami PlayStation 5 i Xbox Series X/S. To jednak tylko moje domysły, więc nie traktujcie tego jako pewnik.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najnowsza aktualizacja Fortnite zmniejsza rozmiar gry na PC-tach o 60 GB

 0