Najnowsza aktualizacja Windows 10 poprawia żywotność akumulatorów w laptopach HP

Najnowsza aktualizacja Windows 10 poprawia żywotność akumulatorów w laptopach HP

Użytkownicy Windowsa 10 nie mają szczęścia do łatek publikowanych przez Microsoft o czym wielokrotnie pisaliśmy na naszych łamach przy okazji kolejnych wpadek producenta. Teraz jest inaczej, a gigant z Redmond we współpracy z HP stworzył aktualizację KB4583263 dedykowaną laptopom tej marki, która zmienia algorytm ładowania akumulatorów. Patch jest już dostępny na Windows Update. Według opisu łatka ma za zadanie zapewnić akumulatorowi dłuższą żywotność, zmieniając konfigurację HP Battery Health Managera pomagającemu kontrolować ładowanie akumulatorów litowo-jonowych. Po instalacji aktualizacji nie są przeprowadzane żadne zmiany w ustawieniach BIOS, nie jest też wymagany reset komputera. Co ważne update nie jest dedykowany wszystkim posiadaczom laptopów HP, ale konkretnym modelom jednak producent nie podał ich nazw.

Microsoft we współpracy z HP stworzył aktualizację KB4583263 dedykowaną laptopom tej marki, która zmienia algorytm ładowania akumulatorów.

NNajnowsza aktualizacja Windows 10 poprawia żywotność akumulatorów w laptopach HP

Dodatkowo aktualizacja jest opcjonalna więc nie zainstaluje nam się automatycznie i musimy wyszukać ją ręcznie. Tak jak wspominaliśmy Microsoft ma pecha do łatek dla dziesiątki. Głośnym przypadkiem były dwie poprawki z sierpniowego Patch Tuesday, które okazały się wadliwe. Podczas gdy niektórzy użytkownicy nie mogli w ogóle zainstalować update'ów tak ci, którym się to udało napotkali rozmaite błędy nie tylko powodujące klasyczne niebieskie ekrany śmierci, ale również wpływające na wydajność komputerów w tym odpalonych gier, których liczba klatek na sekundę uległa zmniejszeniu. Jedna z osób skarży się, że aktualizacja doprowadziła do zawieszenia kamerki z funkcją Windows Hello. Inne raporty wskazują, iż sierpniowe poprawki szczególnie negatywnie wpływają na urządzenia z serii Lenovo ThinkPad, a niepożądane działanie może wystąpić w przypadku włączenia paru funkcji m.in. Hyper-V czy Windows Sandbox.

Co ciekawe Windows 10 dostanie odświeżony ekran konfiguracji, który aktualnie znajduje się w fazie testów. Wprowadzone zmiany mają lepiej przygotować komputer do wykonywania konkretnych zadań. Oprócz tego Microsoft zamierza wprowadzić ekran proszący nas o wybranie typu użytkownika i na tej liście znajdują się: gracz, rodzinny, kreatywny, szkolny, biznesowy oraz rozrywkowy. Tym sposobem system zaproponuje domyślną instalację dodatkowych aplikacji. Niestety na ten moment nie znamy większych detali, ale zapewne Microsoft chce po prostu dowiedzieć się jakim typem użytkownika jesteśmy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najnowsza aktualizacja Windows 10 poprawia żywotność akumulatorów w laptopach HP

 0