Najnowsza konsola Sony bez tajemnic. Japoński producent prezentuje wnętrze PlayStation 5

Najnowsza konsola Sony bez tajemnic. Japoński producent prezentuje wnętrze PlayStation 5

Sony opublikowało materiał, w którym przedstawiciel firmy rozłożył PlayStation 5 na części, pokazując wszystkie jego elementy oraz zakamarki, dzięki czemu sprzęt nie ma już przed nami najmniejszych tajemnic. Możemy więc obejrzeć nowy procesor czy układ graficzny od AMD. Poznaliśmy również miejsce na dysk SSD czy poszczególne porty. Jak podkreślił inżynier Masayasu Ito konsolę zaprojektowano tak, żeby była ona przede wszystkim wydajna i nie posiadała zbędnych rzeczy. Duży nacisk położono również na kwestię systemu chłodzenia w tym redukcję poziomu hałasu i tutaj należy zaznaczyć, iż PS5 chłodzone jest przez 120 mm wentylator. Jednocześnie potwierdziły się plotki odnośnie opcji wymiany paneli, aczkolwiek nie wiemy czy japońskie przedsiębiorstwo zamierza oficjalnie sprzedawać zastępcze materiały.

Sony opublikowało materiał, w którym przedstawiciel firmy rozłożył PlayStation 5 na części, pokazując wszystkie jego elementy oraz zakamarki, dzięki czemu sprzęt nie ma już przed nami najmniejszych tajemnic.

Konsola japońskiego giganta będzie wyposażona w ośmiordzeniowy i 16-wątkowy procesor AMD Zen 2 o taktowaniu 3,5 GHz (zmienna częstotliwość), układ graficzny ze zmienną częstotliwością o niestandardowej architekturze AMD RDNA 2 z 36 jednostkami obliczeniowymi działającym na częstotliwościach do 2,23 GHz z 10.28 teraflopami w szczytowej wydajności obliczeniowej. Ponadto urządzenie posiada 16 GB pamięci RAM GDDR6/256-bit z przepustowością 448 GB/s oraz dysk SSD o pojemności 825 GB. Urządzenie tak jak Xbox Series trafi do nas w dwóch edycjach: PlayStation 5 oraz tańsze i pozbawione napędu optycznego PlayStation 5 Digital Edition. Za pierwszy wariant zgodnie z przewidywaniami zapłacimy 499 euro, natomiast tańszy odpowiednik kosztuje 399 euro (w Polsce ceny wynoszą kolejno: 2299 zł oraz 1849 zł).

PS5 zadebiutuje w sklepach 19 listopada. Pojawiły się jednak problemy z dostępnością konsol w sklepach, aczkolwiek dystrybutorzy robią co mogą by tylko uzupełnić zapasy i nie wystąpiły braki towaru w momencie listopadowego debiutu. W sukces PS5 mocno wierzy Sony, które zakłada, iż piątka na premierę osiągnie lepsze rezultaty niż PlayStation 4. Producent zakłada przygotowanie do końca roku fiskalnego wypadającego w marcu 2021 roku 15 mln egzemplarzy tych urządzeń. Oczywiście sukces konsoli zależy też od biblioteki gier i jak wiemy tym przypadku swoje propozycje przygotowuje również Microsoft.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najnowsza konsola Sony bez tajemnic. Japoński producent prezentuje wnętrze PlayStation 5

 0