Najnowsza oferta Lenovo na targach CES 2018

Najnowsza oferta Lenovo na targach CES 2018

Dnia 9 stycznia bieżącego roku firma Lenovo zaprezentowała swoją wizję najnowszej technologii na rok 2018. Oferta ma obejmować inteligentne urządzenia, począwszy od produktów kieszonkowych, poprzez komputery PC, kończąc na sprzęcie do użytku domowego.

Jako pierwsze zostały zaprezentowane gogle Lenovo Mirage Solo z Daydream wraz z kamerą Lenovo Mirage. Sprzęt ten reprezentuje nowe podejście do wirtualnej rzeczywistości, za jego pomocą zwolennicy VR będą mogli sprawnie tworzyć oraz odtwarzać dostępne materiały na zupełnie nowy sposób. Jest on wyjątkowo prosty w obsłudze, nie wymaga użycia kabli, komputera ani telefonu. Technologia śledzenia ruchu WorldSense gwarantuje nam emocjonującą i realistyczną rozgrywkę – dzięki niej będziemy mogli wykonywać naturalne ruchy i uniki podczas korzystania z bogatej oferty dostępnych materiałów. Bezprzewodowe kontrolery Daydream, takie jak kij baseballowy czy kierownica, dodatkowo potęgują wrażenia płynące z gry. Ponadto użytkownicy mogą sami tworzyć swoje materiały VR za pomocą kamery Lenovo Mirage z Daydream – ten niewielki aparat ułatwia nie tylko robienie zdjęć, ale pozwala również na nagrywanie wideo w 3D przy użyciu podwójnego obiektywu typu „rybie oko” z matrycą o rozdzielczości 13 MP.

Oferta firmy Lenovo została wzbogacona o wiele innowacyjnych urządzeń — od gogli, aż po komputer 2w1

tablet

To nie koniec nowości od Lenovo – ich najnowszy system Lenovo New Glass C220 obejmuje monokular wraz z jednostką kieszonkową i ma za zadanie służyć do rozpoznawania i identyfikacji obiektów rzeczywistych przy użyciu sztucznej inteligencji. Niewątpliwą zaletą jest waga urządzenia, wynosząca zaledwie 60 gramów. Sprzęt ten działa pod systemem Android i pozwala nam na gromadzenie informacji z pola widzenia, przekazywanie wskazówek oraz instrukcji naprawy, identyfikację niedziałającego sprzętu, a także rozwiązywanie problemów wraz ze zdalnym współpracownikiem bez użycia rąk. System komunikacji wideo opiera się na architekturze Kepler i umożliwia dwukierunkową transmisję „jeden do wielu”. Zarządzanie przepływami pracy opiera się na technologii Titan, umożliwiając budowanie, a także edycję projektów nawet jeśli nie potrafimy programować.

smart dom

Firma Lenovo wzbogaca swoją ofertę również o ciekawą propozycję dla tych, którzy chcą zbudować swój własny inteligentny dom – Lenovo Smart Display może bez problemu stanowić centrum sterowania połączonymi urządzeniami domowymi od oświetlenia poprzez ogrzewanie, za pomocą głosu lub dotyku. Google Assistant pomaga w znajdowaniu drogi na Mapach Google, oglądaniu filmików z YouTube, połączeniach wideo ze znajomymi (o ile korzystają z usługi Google Duo) czy odtwarzaniu muzyki. Dostępny będzie w dwóch rozmiarach – 8 i 10 cali. Firma Lenovo oczywiście nie mogła nie ogłosić nowości dotyczących ich głównej specjalizacji – komputerów. Model Miix 630 to urządzenie „2 w 1” z odłączanym ekranem. Zapewnia elastyczną i efektywną pracę jak laptop z systemem Windows 10 S, ale jednocześnie może być zawsze aktywny i połączony z siecią jak smartfon. Do dyspozycji mamy łączność 4G LTE, która umożliwia odtwarzanie nagrania wideo przez nawet 20 godzin.

laptop

Miix 630 pracuje pod kontrolą Qualcomm Snapdragon 835 Mobile, charakteryzuje się 15,6 mm grubości i wagą zaledwie 1,33 kg. Dodatkowo wspomniany system pozwala nam na korzystanie z cyfrowej asystentki Cortana przy użyciu głosu. Możemy także korzystać z funkcji rozpoznawania twarzy Windows Hello, co zapewnia nam bezpieczne i wygodne logowanie się na komputerze.  Do usprawnień technicznych dołączyły także modele marki ThinkPad. Innowację objęła cała linia X1, główne zmiany odnoszą się do wyświetlacza, ochrony prywatności i łączności. Tablet X1 ma nową 13-calową konstrukcję z wyświetlaczem 3K i opcjonalną łącznością LTE-A. Z kolei X1 Carbon dostępny jest teraz także z ekranem dotykowym oraz baterią działająca do 15 godzin, co dla najlżejszego na świecie 14-calowego laptopa stanowi powód do zachwytu. Następne usprawnienia dotyczą: X280, X380 Yoga, T480, T480s, T580, L380, L380 Yoga, L480 i L580.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najnowsza oferta Lenovo na targach CES 2018

 0