Najnowsza poprawka do Windows 10 eliminuje sporą ilość błędów

Najnowsza poprawka do Windows 10 eliminuje sporą ilość błędów

Po licznych skargach Microsoft poinformował o kolejnej łatce, która ma za zadanie wykasować znaczną ilość bugów popełnionych przez wiosenną paczkę do Windowsa 10.

Wydany w ubiegłym miesiącu April Update przyniósł kilka nowości, ale jednocześnie równie dużo błędów. Zaczynając od perturbacji z samą instalacją poprawki, a skończywszy na ogólnych kłopotach z wydajnością. Później dostało się także posiadaczom Avasta, ponieważ w ich wypadku zalecano wręcz ominięcie aktualizacji do momentu wyeliminowania bugów. Microsoft postanowił opublikować kolejną łatkę oznaczoną jako KB4284848. Według informacji przekazanych przez giganta z Redmond paczka usuwa sporą ilość błędów, w tym poprawia wydajność samego systemu. Nie powinny występować również problemy z prawidłowym funkcjonowaniem popularnych przeglądarek Google Chrome oraz Edge, które do tej pory lubiły się zawieszać.

Najnowsza aktualizacja do Windowsa 10 usuwa m.in. problemy z ogólną wydajnością systemu

Najnowsza poprawka do Windows 10 eliminuje sporą ilość błędów

Ponadto skasowano defekt z udostępnionymi folderami. W poprzednim buildzie okienek użytkownicy często skarżyli się na problematyczne działanie protokołu SMBv1. Jedynym lekarstwem była wówczas zmiana protokołu na inny. Jednak teraz ów bug wyeliminowano, dzięki czemu korzystanie z SMBv1 jest znów możliwe. Z innych równie istotnych elementów warto wspomnieć o rozwiązaniu kłopotu występujących w przypadku próby konfiguracji DHCP, jak również z klientem Zdalnego Pulpitu. Niestety na próżno szukać informacji o kwestii eliminacji nieprawidłowego działania obsługi drukarek. Pełną listę poprawek znajdziecie na oficjalnej stronie Microsoftu. Jeżeli jakaś funkcja nie doczekała się usprawnienia zapewne zmieni się to w następnej aktualizacji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najnowsza poprawka do Windows 10 eliminuje sporą ilość błędów

 0