Najnowsza technologia wearable od Adobe pozwala na dynamiczną zmianę naszego ubrania

Najnowsza technologia wearable od Adobe pozwala na dynamiczną zmianę naszego ubrania

Konferencja Adobe Max w Los Angeles to coroczne spotkanie inżynierów, programistów i kreatywnych specjalistów, którego celem jest zaprezentowanie najnowszego pakietu aplikacji firmy i pojawiających się technologii. Tym razem otrzymaliśmy również modowy akcent. 

Naukowiec Adobe, dr Christine Dierk, zaskoczyła publiczność podczas prezentacji Project Primrose. Primrose stanowić ma przełom w technologii modowej, wykorzystując elastyczną serię nieemisyjnych wyświetlaczy modułowych o niskim poborze mocy. Co jednak najciekawsze, te mogą wykorzystywane do tworzenia statycznych lub dynamicznych wzorów w dowolnym zastosowaniu, w tym na odzieży.

Primrose stanowić ma przełom w technologii modowej, wykorzystując elastyczną serię nieemisyjnych wyświetlaczy modułowych o niskim poborze mocy.

Projekt łączy w sobie kilka technologii i aplikacji zastosowanych w celu uzyskania oszałamiającego efektu. Adobe twierdzi, że Project Primrose wykorzystuje nadające się do noszenia, elastyczne, nieemisyjne tekstylia, które umożliwiają wyświetlanie na całej powierzchni treści utworzonych za pomocą programów Adobe Stock, After Effects, Firefly i Illustrator. Chociaż firma wykorzystała interaktywną sukienkę do zaprezentowania tej technologii, użytkownicy będą mogli wykorzystać tę technologię do różnych innych zastosowań, takich jak meble, torebki i inne artykuły odzieżowe.

Oprócz umożliwienia projektantom i artystom tworzenia nowych, interaktywnych wzorów koncepcja ta może również zapewnić konsumentom nowy sposób interakcji z modą i otaczającym ich światem. Zamiast kupować kolejną sukienkę, koszulę czy parę butów, można pobrać i nosić najnowocześniejsze wzory od swoich ulubionych projektantów, a nawet stworzyć własne.

Projekt jest połączeniem pasji Dierk do technologii i mody, a jedno i drugie nie jest jej obce. Dr Dierk posiada stopień doktora w informatyce z U.C. Berkeley i ma bogate doświadczenie w opracowywaniu technologii wearable i pracy z nimi. Jest także znakomitą i utalentowaną krawcową, która lubi pracować z różnymi materiałami i wzorami, tworząc własne projekty modowe.

Project Primrose to tzw. proof of concept, więc nie wiadomo, czy i kiedy będzie dostępny dla konsumentów i projektantów. Jednak sądząc po zainteresowaniu tym projektem, można zakładać, że nie jest to ostatni raz, kiedy słyszymy o tej technologii. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najnowsza technologia wearable od Adobe pozwala na dynamiczną zmianę naszego ubrania

 0