Najnowsza testowa kompilacja Windows 10 powoduje błąd z Mixed Reality

Najnowsza testowa kompilacja Windows 10 powoduje błąd z Mixed Reality

Jak wynika z najnowszych informacji instalowanie ostatniej testowej wersji popularnych okienek wiąże się z dość sporym ryzykiem i zdecydowanie nie jest zalecane. 

Microsoft wydał niedawno Windows Preview Insider Preview 17112 w ramach Niejawnego programu testerów. Niestety jak się okazało kompilacja posiada jedną krytyczną wadę występującą w przypadku posiadania zestawów słuchawkowych z technologią Windows Mixed Reality. Ich właściciele powinni zrezygnować z pobierania bety systemu lub odłączyć słuchawki od komputera. Producent okienek poinformował o pełnej świadomości występującego błędu. Największy kłopot dotyczy aplikacji Fast ring - działa ona z fatalną jakością wyświetlania obrazu. Firma twierdzi, iż środowisko MR renderuje od 8 do 10 klatek na sekundę na tym wydaniu o ile w ogóle zadziała. Jeśli więc jesteście członkiem niejawnego programu i koniecznie chcecie używać słuchawek wyposażonych w MR musicie tymczasowo zrezygnować z opcji ściągania najnowszych testowych buildów systemu operacyjnego. 

Najnowsza testowa kompilacja Windows 10 dostępna w ramach Niejawnego programu Insider potrafi nie tylko wysypać aplikację Mixed Reality, ale także cały system operacyjny

W tym wypadku należy przejść do Ustawień, Aktualizacji i zabezpieczeń, a następnie Programu Windows Insider. Tutaj znajdziemy przycisk "zatrzymaj insider" (idzie to zrobić na stałe lub określony czas). Notabene lista obecnych bugów trapiących Preview Build 17112 zmusza do refleksji po co Microsoft stworzył taką wersję? Kompilacja zawiera parę poważniejszych błędów potrafiących np. skutecznie wysypać apkę oficjalnego Windows Store. Gigant z Redmond stwierdził, że sklep może zniknąć całkowicie z systemu po instalacji najnowszego wydania Fast Ring. Podobno istnieje sposób na przywrócenie aplikacji. Jeszcze bardziej niepokoi fakt otrzymania przez programistów zgłoszeń o braku załadowania systemu po ponownym uruchomieniu komputera. Wówczas trzeba spróbować dezaktywować szybkie włączanie OSa lub aktywować proces naprawiania z dostępnego obrazu. Jeżeli zrezygnujecie ze ściągania testowej kompilacji nie ominie was zbyt wiele, albowiem skupiono się w niej na poprawce kilku błędów w tym występujący crash w programie Xbox po wykonaniu zrzutu ekranu z gry. Reszta, to w rzeczywistości opcje znane z dostępnych publicznie wydań.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najnowsza testowa kompilacja Windows 10 powoduje błąd z Mixed Reality

 0